Cime 3 kvartal 2024

Byty z novostaveb se stále častěji prodávají na přímo, k majitelům se tak dostanou rychleji

Nově postavené byty jdou stále častěji do přímého prodeje. Developerům se za současné situace nevyplácí využívat služeb realitních kanceláří a pro inzerci kromě vlastních stránek raději využívají portály pro přímý prodej nemovitostí. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz. Ten v současnosti nabízí každý měsíc stovku bytů z novostaveb, do konce roku očekává jejich nárůst na trojnásobek.

Přesunu novostaveb do přímého prodeje velmi nahrává současná situace. Lidé si mezi sebou prodají už celou pětinu všech nemovitostí v České republice. Roste i návštěvnost portálů pro přímý prodej – jen Bezrealitky.cz se mohou pochlubit půlmilionovou návštěvností měsíčně z celé ČR. Zároveň se výrazně zkracuje doba, kterou musí dům či byt strávit v nabídce – v obou případech při přímém prodeji najde kupce průměrně do tří týdnů nehledě na dispozici.

„Měsíčně přibude v naší nabídce zhruba stovka nových bytů z novostaveb. Jejich počet roste již čtvrtý měsíc v řadě, ještě před půl rokem jich bylo jen několik desítek,“ uvádí Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz. „Zájem o ně je ještě intenzivnější než u ostatních nemovitostí. Je to dáno především tím, že dokážeme díky velkému pokrytí lépe párovat nabídku s poptávkou a přinést cenové srovnání napříč celým trhem.“

Pro portál Bezrealitky.cz je tento trend natolik signifikantní, že plánuje speciální profily přímo pro developery. Ty by klientům umožnily komunikovat s developerem totožným způsobem jako s ostatními majiteli nemovitostí.

„Cílem je zcela setřít v nabídce rozdíl mezi soukromou osobou a developerem. Našim klientům to umožní lépe porovnávat jednotlivé nabídky, developerům zase využívat všech výhod přímého prodeje včetně výrazné finanční a časové úspory při správě nabídek,“ uvádí Meyer. „Pro menší developery pak Bezrealitky.cz může suplovat kompletní infrastrukturu pro prodej jejich projektu.“

Bezrealitky.cz dnes nabízí přes 40 developerských projektů se skoro 600 byty. Do konce roku se nabídka podle odhadů ztrojnásobí a podíl developerských projektů mezi všemi na přímo prodanými byty bude zásadně růst. Celkem se přes Bezrealitky.cz každý měsíc prodá asi 400 nemovitostí, což z portálu dělá jednu z největších realitních služeb u nás.