Komatsu potřebuju bagr

Alza.cz připravuje první logistické centrum v Maďarsku

Praha, 31. května 2022 – Spolupráce s developerem GLP se rozšiřuje do další země. Alza.hu podepsala dlouhodobou smlouvu o nájmu s GLP, předním investorem a developerem logistických parků. Sklad o rozloze 22 000 m2 v maďarském Szigetu se stane prvním logistickým centrem e-shopu mimo domovské trhy Česka a Slovenska. Stavba již byla zahájena a její dokončení je plánováno na třetí čtvrtletí tohoto roku.

Alza.cz díky novému logistickému centru se 40 místy pro příjem zboží z dodávek i nákladních automobilů výrazně zrychlí distribuci zboží v Maďarsku. Jeho součástí bude kromě skladu o rozloze více než 20 000 m2 také showroom a AlzaDrive se samostatným vjezdem pro bezkontaktní odběr zboží přímo z automobilu. Společnost tak pokračuje v dosavadní úspěšné spolupráci s developerem GLP, se kterým již otevřela například GLP Park Praha Chrášťany disponující 40 000 m2.

„Maďarsko je naším důležitým a dynamicky rostoucím trhem, proto jsme se rozhodli otevřít zde naše první zahraniční logistické centrum, díky kterému budeme disponovat tisíci produkty k okamžitému odběru přímo na místě a zároveň nám to umožní výrazně zkrátit průměrnou dobu doručení,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz. „S GLP máme dosud bezproblémovou zkušenost z Česka i Slovenska, bylo tedy logickou volbou s nimi pokračovat i nyní,“ dodává.

„Se společností Alza máme nadstandardní spolupráci, protože jsme opakovaně prokázali, že dokážeme vybudovat komplexní projekty pro e-commerce distribuci, a to i pro ty nejnáročnější zákazníky, mezi které Alza patří. Tato oblast se rozvíjí extrémně rychle a lídr trhu, jakým Alza je, potřebuje partnera, který mu umožní vybudovat jeho vizi moderní logistiky. Těší nás, že naše know-how a dlouhodobé partnerství pomáhá Alze s expanzí do Maďarska,“ uzavírá Jan Palek, ředitel GLP pro Českou republiku a Slovensko.

O společnosti GLP (www.glp.com)

Společnost GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem, který působí v oblasti logistiky, výstavby nemovitostí a infrastruktury, financí a souvisejících technologií. Kombinované investiční a provozní zkušenosti společnosti umožňují vytvářet hodnotu pro zákazníky a investory. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Globálně spravuje aktiva v hodnotě 100 miliard USD. Více informací naleznete na www.glp.com/global.

Logistické projekty společnosti GLP provozované v Evropě zahrnují více než 4 miliony metrů čtverečních. 98 % této plochy je pronajato zákazníkům z řad nejúspěšnějších globálních firem, jakými jsou například Amazon, DHL a XPO Logistics. Společnost GLP Europe navíc disponuje prvotřídním portfoliem pozemků, které umožňuje výstavbu dalších 4 milionů metrů čtverečních. Více informací o našich evropských aktivitách naleznete na http://www.glp.com/eu.

O společnosti Alza.cz a.s

Alza.cz je lídrem a udavatelem trendů na poli středoevropské e-commerce. Svědčí o tom nejen kontinuálně rostoucí obrat, který v roce 2021 činil téměř 45 miliard korun, ale také budování sítě AlzaBoxů jako jediné otevřené platformy samoobslužných výdejních schránek a sílící pozice na evropských trzích. Základem růstu firmy je neustálé vyhledávání příležitostí k inovacím, jako např. spuštění služby doručení do vozu, unikátní fintechové služby (oceněná Alza Invoice Financing nebo Alza Financing by Lemonero), platforma Alza Marketplace pro externí dodavatele nebo rozvoj širokého portfolia privátních značek. Společnost každým rokem rozšiřuje své CSR aktivity, dlouhodobě podporuje desítky neziskových organizací, a to jak přímými dary, tak v rámci své CSR platformy Souhvězdí pomoci. Nejdůležitější milníky historie firmy Alza naleznete zde.