Cime 3 kvartal 2024

Zlín buduje stezku pro chodce a cyklisty, propojí Čepkov a Jižní Svahy

Zlín 25. května (ČTK) - Zlínská radnice buduje stezku pro chodce a cyklisty, která propojí lokalitu Čepkov a sídliště Jižní Svahy. Zahájena byla první etapa, která začíná u Baťovy vily a končí u Fakulty aplikované informatiky zlínské univerzity. Bude mít přímou návaznost na cyklostezku podél Výletní ulice a Tyršova nábřeží, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

"Bylo zde předáno staveniště a v současné době se pracuje na jeho přípravě pro stavební úpravy. Celková délka první etapy je necelých 460 metrů a hotovo by mělo být na podzim letošního roku," uvedl mluvčí.

Ve druhé etapě vznikne stezka od budovy fakulty k zastávce městské hromadné dopravy Slunečná, kde se napojí na smíšenou stezku pro chodce a cyklisty. "V případě hladkého průběhu se se stavbou začne v roce 2023, kdy se bude upravovat dalších asi 270 metrů. Třetí etapa od Lidlu pod Jižními Svahy podél ulice K Pasekám až ke kruhovému objezdu je též ve fázi projektu a získání stavebního povolení. Tento úsek bude měřit přibližně 900 metrů a stavba by měla započít taktéž v roce 2023," uvedl mluvčí. Počítá se s novým povrchem stezky, úpravou okolí, opěrnou zídkou, přesunem veřejného osvětlení, doplněním laviček, stojanů na kola i odpadkových košů. Projekt by měl stát přibližně sedm milionů korun.

Na území krajského města je nyní asi 30 kilometrů cyklostezek a smíšených stezek pro cyklisty a chodce.