Komatsu potřebu bagr

Nové vysoce účinné blokové chladící jednotky Panasonic ECOi-W

 

  • Vysoká sezónní účinnost: Průměrné SEER 3,85 a SCOP 3,32
  • Možnost provozu v režimu tepelného čerpadla
  • Komfortní provoz s nízkou hlučností

 

Panasonic představil novou řadu reverzibilních blokových chladicích jednotek s axiálními ventilátory pro venkovní instalaci nazvanou ECOi-W. Tato nová řada poskytuje širokou výkonovou škálu a je vhodná pro použití pro vzduchotechnické a klimatizační aplikace (HVAC). ECOi-W vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům při použití např. v hotelech a administrativních budovách, ale i v komerčních nebo průmyslových objektech. Zařízení Panasonic ECOi-W mají certifikaci Eurovent a splňují požadavky nařízení Ecodesign ErP 2021.

Nová řada chladicích jednotek Panasonic ECOi-W je k dispozici v 17 různých velikostech s chladicím výkonem od 20 kW do 195 kW a vyznačuje se výbornou energetickou účinnost a skvělými průměrnými hodnotami SEER 3,85 a SCOP 3,32. Jednotky jsou navrženy s ohledem na tichý provoz, snadný servis a údržbu.

Řada ECOi-W poskytuje optimální výkon za jakýchkoli klimatických podmínek. Pracuje v režimu vytápění při venkovních teplotách až do -17 °C a v režimu chlazení při venkovních teplotách až do +50 °C. Díky nové konstrukci výměníku je dosaženo maximální COP o 15 % lepší ve srovnání se standardním výměníkem. Modely ECOi-W 140 až 210 jsou vybaveny čtyřmi výměníky. Dvojice výměníků může pracovat v režimu odmrazování, zatímco druhá dvojice výměníků pracuje v režimu vytápění. Tento střídavý odmrazovací cyklus zajišťuje stabilní dodávku teplé vody při provozu v režimu vytápění i při nízkých teplotách venkovního vzduchu. Maximální teplota výstupní vody v režimu vytápění je až 50 °C (až 55 °C pro modely ECOi-W 140 až 210).

Celou řadu ECOi-W je možné ovládat přes Cloud. Tento cloudový systém umožňuje pohodlné dálkové nastavení, ovládání a údržbu, což pomáhá předcházet poruchám i optimalizovat provozní náklady. Pro velikosti ECOi-W 140-210 je cloudová služba součástí standardní dodávky. Celou řada ECOi-W lze bez problémů integrovat přes standardně dodávané rozhraní Modbus do systémů správy budov (BMS) pro efektivní monitorování a správu. Každý model ECOi-W je vybaven kvalitním regulačním systémem s jednoduchým, uživatelsky přívětivým ovládacím panelem. Ten umožňuje snadné ovládání zařízení, nastavení regulace teploty vstupní vody, automatický testovací provoz, noční útlum pro snížení spotřeby elektrické energie i hluku atd.

Flexibilita z hlediska velikosti a výkonu jednotek dovoluje individuální návrh zařízení ECOi-W přesně na míru jednotlivým projektům a představuje perfektní řešení pro hotely, kanceláře i průmyslové budovy.

Nová řada chladicích jednotek Panasonic ECOi-W je standardně vybavena vysoce kvalitními komponenty, jako jsou speciálně navržené výměníky pro účinné odmrazování, sady pro snížení hluku kompresoru nebo ochranný nátěr kondenzátoru Blue Fin.

Na českém a slovenském trhu jsou nové jednotky k dispozici od října 2019.

Pro vice informací navštivte www.aircon.panasonic.eu.