Cime 3 kvartal 2024

Nová vnitřní systémová jednotka z DZ Dražice zvítězila v soutěži TOP výrobky vystavovatelů Infothermy 2020

Český trh s energeticky úspornými zdroji tepla rozšířila nová vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 SPLIT, která je určená k propojení s venkovní jednotkou soustavy NIBE SPLIT. V jejích útrobách se nachází ohřívač vody o objemu 200 litrů, oběhové čerpadlo s automatickou regulací otáček a krokově řízený elektrokotel o výkonu 6 kW. Novinka, kterou vyvinula společnost DZ Dražice, tak tvoří vysoce efektivní systém pro ekologické a energeticky úsporné vytápění, chlazení a ohřev vody s energetickou třídou A+. Její účinnost a design ocenili i hlasující v soutěži TOP výrobky vystavovatelů Infothermy 2020, díky nimž stanula na nejvyšším stupni vítězů.  

Kombinace NIBE SPLIT pracuje na principu tepelného čerpadla systému vzduch-voda. Hlavními prvky této soustavy jsou venkovní a vnitřní jednotka, které tvoří ekologický a energeticky úsporný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody. Moderní materiály a technologie, z nichž jsou vyrobené, zajišťují snadnou instalaci, vysoký výkon a dlouhou životnost i při nepříznivých klimatických podmínkách. „Právě na tomto principu je založená i nová vnitřní jednotka LUCIE 200 SPLIT, kompatibilní s venkovní jednotkou AMS 10 o výkonu 8 a 12 kW, kterou charakterizuje efektivní provoz až do -20 °C. Vzhledem k jejím kompaktním rozměrům a snadnému napojení na stávající prvky systému ji lze instalovat do novostaveb nebo využít při modernizaci starších topných systémů se zabudovaným okruhem radiátorů či podlahovým vytápěním. Obě jednotky jsou propojené potrubím s chladivem, jež je chrání před zamrznutím při případném výpadku napájení,” vysvětluje Martin Grygar, produktový ředitel DZ Dražice, největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

Mezi další součásti dražické vnitřní jednotky LUCIE 200 SPLIT patří ohřívač vody o objemu 200 litrů, jenž disponuje antibakteriální funkcí antilegionella, doplňkový zdroj – krokově řízený elektrokotel o výkonu 6 kW, regulátor SMO, oběhové čerpadlo s automatickou regulací otáček a kondenzátor pro venkovní jednotku. Tato novinka se velmi snadno ovládá a díky službě NIBE Uplink ji lze při připojení k internetu řídit a monitorovat pomocí počítače nebo mobilního telefonu.