Komatsu potřebu bagr

Nové sklo Guardian SunGuard® SNX 70 nabízí světlo, pohodlí a eleganci z každého úhlu pohledu

Společnost Guardian Glass Europe uvedla na trh nejnovější produkt ze své přední řady SunGuard® eXtraSelective – Guardian SunGuard® SNX 70.

SunGuard SNX 70 je nové sklo s trojitým stříbrným povlakem, které se vyznačuje vysokou tepelnou izolací, vynikající redukcí solárního záření a propustností světla blížící se 70 %. Má však také čistý, přirozený vzhled a jemné reflexní vlastnosti, díky čemuž se dosahuje pozoruhodně jednotné estetiky napříč designovými konturami a různými úhly pohledu.

Sklo SunGuard SNX 70 tak nabízí architektům kromě vynikajícího estetického vzhledu také možnost vnést do budov více přirozeného světla a zlepšit energetickou účinnost a komfort pro obyvatele. To může vést k lepší pohodě obyvatel, což je zvláště důležité pro kancelářské, zdravotnické a vzdělávací budovy, kde vyšší úroveň propouštěného přirozeného světla může podpořit soustředění, regeneraci a učení.

Sklo je obzvláště efektivní v kombinaci se základním sklem Guardian UltraClear®, které je k dispozici jako SunGuard SNX 70 Ultra. U standardních izolačních dvojskel nabízí propustnost světla 68 %, solární faktor 32 % a hodnotu Ug 1,0 W/m2K. Stejně působivé vlastnosti má i ve standardních izolačních trojsklech, kde nabízí propustnost světla 62 %, solární faktor 30 % a hodnotu Ug 0,5 W/m2K. Vynikající transparentnost skla také znamená, že pohled zvenku i zevnitř je barevně věrnější.

SunGuard SNX 70 může také pomoci při environmentální certifikaci. Jako součást řady SunGuard v Evropě a Rusku má sklo SunGuard SNX 70 environmentální prohlášení o produktu (EPD) a bylo nezávisle posouzeno v rámci programu Cradle to Cradle Certified® Products, kde získalo certifikaci Bronze.

Z estetického hlediska dokáže 13% vnější reflexe skla dodat budovám elegantní charakter, a tím jim pomáhá působit živěji v daném prostředí a vizuálně přitažlivěji pro kolemjdoucí.

„Architekti museli při použití vysoce účinného skla často dělat kompromisy ohledně celkového vzhledu fasády. Sklo SNX 70 nyní nabízí dokonalou rovnováhu mezi redukcí slunečního záření, prostupností přirozeného světla a působivě čistým estetickým vzhledem,“ uvedl Andras Kovacs, produktový manažer pro komercializaci ve společnosti Guardian Glass.

Sklo SNX 70 je k dispozici jak v základní verzi, tak ve verzi ke kalení (HT).