Komatsu potřebu bagr

Aby se to všechno vešlo!

Stínit či nestínit? To je, oč tu běží! Trápí vás podobné hamletovské dilema? A co když se přidají ještě sítě proti hmyzu? Nedělejte kompromisy, mít můžete klidně obojí! Stačí si vše pohlídat včas… „Venkovní stínění přináší interiéru vítanou ochranu před sluncem, horkem, ale i mrazem. Sítě proti hmyzu zase představují nenápadnou, ale velmi účinnou pomoc proti obtížnými mouchám, komárům či vosám. Kombinace obojího je pak velmi oblíbená hlavně u velkých francouzských oken na terasu. Je ale důležité se o konkrétním řešení dopředu poradit s odborníkem, aby se předešlo pozdějším problémům při montáži či používání. Pokud se vše nepohlídá včas, mnohdy je nutné hledat velké kompromisy na úkor pohodlného užívání,“ upozorňuje David Šejvl, manažer divize stínění značky VEKRA, největšího českého výrobce oken.

Při dodatečném řešení může kombinace stínicí techniky a sítí představovat problém, a to například:

  • u okna s venkovním stíněním už na rámu často nezbývá pro osazení sítě místo
  • situace se komplikuje i při kotvení boxů stínění do nové zateplené fasády, na kterou zpravidla platí záruka. Při případném problému by ji ale stavební firma s dodatečnou montáží stínění nemusela uznat. Spolehlivý dodavatel by tento postup rozhodně neměl doporučit.

Jak tedy onomu hamletovskému dilematu předejít? O konkrétní podobě stínění a sítí proti hmyzu se poraďte hned při výběru oken, protože jde o nejlevnější a po všech stránkách nejvýhodnější řešení.

VEKRA

VEKRA je největší značkou v České republice s téměř 100% známostí značky na českém trhu v segmentu oken, vchodových dveří a souvisejících doplňků. Značka zaměřená na vysokou kvalitu a odpovědnost při výrobě svých produktů ze dřeva, plastu, hliníku i dřevohliníku, interiérových dveří a stínící techniky. Vždy jedinečná řešení pro konkrétní zakázku, kvalitní materiály, špičkové zpracování, důraz na dodržení technologických postupů. Svým zákazníkům nabízí komplexní služby od úvodního poradenství a profesionálního řešení konstrukce, přes výrobu, až po odbornou instalaci všech prvků a následný potřebný servis – to vše je dnes značka VEKRA, která na českém trhu funguje od počátku devadesátých let. Více na www.vekra.cz.