liebherr 2023

Vsetín dá do rekonstrukcí škol a školek přes 80 milionů korun

Vsetín 1. července (ČTK) - Přes 80 milionů korun dá vsetínská radnice do rekonstrukcí škol a školek ve městě. Práce jsou naplánovány na letní prázdniny. V případě největší akce, rekonstrukce pavilonu kuchyně a jídelny na Základní škole Sychrov, budou práce trvat do října, řekl ČTK místostarosta Tomáš Pifka (STAN).

Rekonstrukce kuchyně a jídelny ZŠ Sychrov bude stát 55 milionů korun. "Počítali jsme s 35 miliony korun, ale při růstu cen a výběrovém řízení jsme se dostali až na částku 55 milionů," uvedl Pifka. Počítá se s celkovou rekonstrukcí pavilonu, zateplením a výměnou střechy, výměnou oken a opravou fasády. Budou nové rozvody, zázemí, sklady, vybavení i technologie. "Vzhledem k velkému rozsahu nebude akce dokončena do konce prázdnin. Ve druhé polovině října by měly být hotovy interiéry a zprovozněna kuchyně a jídelna. Venkovní práce na střeše a fasádě budou pokračovat až do listopadu," uvedl Pifka. Radnice zajistí náhradní stravování v jiných školách.

Opravy se chystají také v dalších školách, ZŠ Ohrada a ZŠ Trávníky čeká oprava elektroinstalace. Ve škole v Luhu se kromě obnovy elektroinstalace v pavilonu tělocvičny počítá také s rekonstrukcí střešního pláště a zateplením na pavilonu prvního stupně i opravou povrchu venkovního hřiště. Ve Středisku volného času Alcedo se bude dělat oprava střechy na staré budově, připraveno je na to pět milionů korun.

Práce jsou naplánovány také v mateřských školách. Například školku v Luhu čeká výměna prosklených stěn se vstupními dveřmi a oprava terasy. "Nejdražší akci mezi mateřinkami plánují v MŠ Sychrov, kde dojde k výměně oken a vstupních dveří na rampu zásobování v prvním pavilonu. Přijde na 1,7 milionu korun," uvedl Pifka.