Cime 3 kvartal 2024

Ve Zlíně na Kocandě bude nová okružní křižovatka za 18 milionů korun

Zlín 3. září (ČTK) - Ve Zlíně na Kocandě bude nová okružní křižovatka za téměř 18 milionů korun včetně DPH. Práce by měly začít v polovině září, po zimní přestávce budou pokračovat také v příštím roce. Stavba kruhového objezdu na silnici III/49018 je společnou akcí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) a města Zlína. Část nákladů pokryje dotace z evropských fondů, sdělil dnes ČTK Vojtěch Cekota z ŘSZK, které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Okružní křižovatka vznikne poblíž dosavadní točny vozidel městské hromadné dopravy nad sídlištěm Jižní Svahy. Kromě nového kruhového objezdu vybuduje stavební firma také novou točnu, objekt zázemí řidičů, účelovou komunikaci, chodníky a cyklostezky. Stavbaři upraví i navazující části silnice.

Nová okružní křižovatka bude podle Cekoty čtyřpaprsková s vnějším průměrem 40 metrů s šířkou jízdního pruhu šest metrů a šířkou prstence 2,5 metru. "Vozovka a prstenec budou mít betonový povrch. Vnější hrana okružní křižovatky a středového ostrovu bude vymezena obrubníky. Odvodnění bude zajištěno pomocí vpustí umístěných u obrubníků a napojených do projektovaných kanalizačních přípojek. Součástí stavby bude též svislé a vodorovné dopravní značení a přeložka vodovodu," uvedl Cekota.

Stavební práce by podle předpokladu měly začít 13. září, s jejich dokončením se počítá v příštím roce. Vyžádají si částečnou uzavírku silnice III/49018, a to po etapách. Provoz proto budou řídit semafory.