Komatsu potřebu bagr

V Táboře začíná kvůli obnově lávky uzavírka hráze Jordánu, potrvá do listopadu

Tábor (ČTK) - V Táboře dnes ráno začíná uzavírka hráze nádrže Jordán. Auta po hrázi v centru města neprojedou do listopadu. Město tam obnoví téměř 100 let starou lávku přes Jordán za 103 milionů Kč. Jde o největší plánovanou investici města pro letošní rok. Pěší po hrázi i v době uzavírky projdou, projedou tudy například i autobusy MHD.

Obnova lávky je společnou investicí města a Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Stavba omezí osobní automobilovou dopravu, objížďky budou vyznačené. Výjimku pro průjezd po polovině silnice mají vozy zdravotníků, hasičů a policistů a autobusy MHD. Dopravu v místě řídí semafory.

Město v minulosti zvažovalo, zda pro velmi využívanou lávku nezvolí postup provizorní rekonstrukce. Znamenalo by to jen částečné úpravy stavby. Nakonec se však rozhodlo pro kompletní modernizaci. Až práce skončí, nechá město na hrázi vysadit nové vrby bílé. Ty původní nechalo pokácet, podle znalce byla řada z nich napadená parazitní houbou.

Tábor, kde žije asi 35.000 lidí, má letos schodkový rozpočet s plánovanými příjmy 1,01 miliardy korun a výdaji 1,03 miliardy korun.