Komatsu potřebu bagr

V Lysé n.Lab. začnou koncem dubna opravy nejpoškozenější části Jedličkovy ulice

Lysá nad Labem (Nymbursko) (ČTK) - V Lysé nad Labem na Nymbursku začnou v posledním dubnovém týdnu opravy jedné z nejvytíženějších silnic města, Jedličkovy ulice. Silnice, která je ve vlastnictví Středočeského kraje, je ve špatném stavu. Kvůli pokládání nového asfaltového povrchu musí řidiči počítat s omezením. V provozu bude vždy jeden pruh, dopravu budou řídit semafory. Opravy úseku v délce přes půl kilometru vyjdou na 3,5 milionu korun, potrvají dva týdny, řekla na dotaz ČTK mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová.

"Proběhne výměna obrusné vrstvy od ulice Pivovarská po ulici Obchodní. V současné době probíhají jednání k dopravně inženýrským opatřením," uvedla Kučerová. S frézováním se má začít 24. dubna, nový povrch budou dělníci pokládat od 2. do 4. května.

Kvůli špatnému stavu páteřní silnice nechalo město před několika týdny v části ulice snížit maximální povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Přilehlým domům hrozilo podle starosty Karla Marka (Lysá nás spojuje) kvůli otřesům poškození. "Protože nemáme obchvat, projede tudy denně 10.000 až 12.000 aut, včetně nákladních," řekl Marek.

V plánu je podle něj i větší úprava včetně dalších úseků, kterou město a krajská správa silnic aktuálně připravují. "Bude to velká rekonstrukce včetně výměny kanalizace, chodníků a zeleně, ale stále je to v přípravě, proto jsme usilovali o to, aby se nejhorší úsek vyřešil co nejdříve," doplnil starosta.

Na konci března začalo město také s postupnou opravou výtluků zhruba ve 40 dalších ulicích. "Jde o klasické opravy silnic po zimě," řekl Marek.