husqvarna

Zeppelin CZ a TATRA TRUCKS připravily na květen jedinečnou Cat® Roadshow s třemi zastávkami a bohatým doprovodným programem

Z veletrhu Bauma 2016 rovnou do České republiky!

Veletrh stavební a těžební techniky Bauma v Mnichově skončil sice 17. dubna, ale pokud jste jej nestihli navštívit, nezoufejte. Společnost Zeppelin CZ, s.r.o., oficiální prodejce stavebních a těžebních strojů Cat® v České republice, ve spolupráci s výrobcem nákladních vozů TATRA, společností TATRA TRUCKS a.s., uspořádají v květnu jedinečnou akci s názvem Cat® Roadshow, během které představí na třech místech České republiky své nové stroje a technologie, prezentované na německém veletrhu, a také komplexní nabídku svých služeb.

Kromě strojů značek Cat® a TATRA budou tématem roadshow nejmodernější technologie Cat® Connect pro vyšší produktivitu strojů. Součástí akce je bohatý doprovodný program včetně předváděcích ukázek strojů Cat, nebo jízd dakarského speciálu TATRA.

Roadshow startuje 12. května v pískovně Chbany (Ústecký kraj), dalšími zastávkami je pískovna Ledčice (19. – 21. května, Středočeský kraj) a pískovna Hrušovany u Brna (26. – 28. 5., Jihomoravský kraj).  

Myšlenka představit široké veřejnosti novinky z portfolia výrobce Caterpillar v atraktivním prostředí českých pískoven není v Zeppelin CZ nová. Letošní Cat® Roadshow navazuje na podobné akce v minulosti, svým rozsahem je však předčí: „Málokdy se podaří vidět tolik strojů Cat pohromadě, mít možnost si je vyzkoušet a ještě se dozvědět o komplexní nabídce poprodejních služeb jako na této letošní akci,“ říká o Cat® Roadshow generální ředitel Zeppelin CZ, Stanislav Chládek a dodává: „Roadshow jsme pojali v podobném duchu jako naši kolegové veletrh Bauma – chceme lidem ukázat nejen nové stroje Cat, ale také to, jak může být propojení těchto strojů s chytrými technologiemi výhodné pro jejich majitele a co všechno jsme dnes pro naše zákazníky schopni zajistit.“

Technika na Cat® Roadshow

Na jaké stroje se návštěvník Cat® Roadshow může těšit? V kategorii středních a těžkých strojů je magnetem vlajková loď nové řady kolových nakladačů M – 23tunový Cat® 966M XE. Kategorie dozerů bude mít svého zástupce v podobě Cat® D6N XL s instalovanými nivelačními systémy společnosti SITECH, která bude mít na show také vlastní zázemí s ukázkou komplexního programu pro stroje Cat. Pozornost návštěvníků veletrhu Bauma poutala nová kolová rýpadla M řady F; proto v portfoliu vystavených strojů nemůže chybět ani kolové rýpadlo Cat® M318F. Oblíbená pásová rýpadla reprezentuje typ Cat® 323E.

U menších, tzv. BCP strojů, stojí za zmínku modernizovaný rýpadlo-nakladač Cat® 432F2, zbrusu nový typ z kategorie kompaktních kolových nakladačů Cat® 926M a typ z předchozí řady Cat® 906H, nebo smykem řízený nakladač Cat® 279D. Z nejmenších strojů budou k vidění nová minirýpadla Cat® 308E2 a Cat® 303.5D.

V oblasti technologií nabídne Cat® Roadshow také velmi pestrý program. K tahákům bude patřit praktická ukázka 2D a 3D nivelace, systému Cat® Grade Control pro zvýšení produktivity dozerů či grejdrů, systémů Cat® Assist nebo Cat® Production Measurement. K vyhodnocování efektivity a sledování provozu strojů pomocí telematicky získaných dat používají v Caterpillar systém Cat® Product Link™ - s jeho výhodami se návštěvníci seznámí pomocí speciálního vozidla IVECO, vybaveného 12 LCD obrazovkami. Novinkou veletrhu Bauma v Německu byly brýle pro zobrazování virtuální reality – s jejich pomocí se uživatel ocitne ve virtuální 3D realitě, doslova uprostřed komentované prohlídky k dané technologii a stroji. Cat® Roadshow přináší tuto virtuální realitu poprvé v češtině!

Jak už bylo řečeno, jedním z partnerů akce je výrobce nákladních vozidel TATRA TRUCKS a.s. Legendární tatrovky bude možné spatřit v provedení kontejnerového nosiče (na podvozku 6x6), jednostranného sklápěče (podvozek 8x8) a sklopné korby (třístranné sklápění, na podvozku 6x6). Zajímavostí bude i soutěžní speciál TATRA PHOENIX 4x4 DAKAR s výkonem téměř 1000 koní, jehož jízdy na speciálně upraveném polygonu zpestří průběh akce ve Chbanech a Ledčicích. V Hrušovanech se mohou diváci těšit navíc na legendární TATRU 815 DAKAR 4x4. 

Cat® Roadshow – Ostatní informace

Klub posádek Cat – Soutěže

Cat® Roadshow myslí také na věrné fanoušky strojů a techniky Cat, sdružených v zájmovém sdružení Klub posádek Cat. V rámci akce je pro ně každou sobotu (14, 21 a 28. 5) připraveno tradiční soutěžní klání, ve kterém změří své síly v několika disciplínách na třech strojích Cat.  Vítězové soutěží se mohou těšit na zajímavé a hodnotné ceny, mimo jiné třeba na poznávací zájezd do jedné z evropských továren Caterpillar.  

Organizace

Cat® Roadshow je určena pro veřejnost, nutná je registrace účastníků na http://roadshow.zeppelin.cz Během akce je zajištěno občerstvení. K dispozici jsou mobilní toalety. Pořizování fotografií a natáčení videí je účastníkům povoleno. Možnost vyzkoušet si vystavený stroj je pouze pro držitele strojnického průkazu, po zaregistrování a v doprovodu příslušného zástupce Zeppelin CZ / TATRA TRUCKS.  

Harmonogram akcí

Pískovna Chbany: 12. – 14. května (GPS souřadnice: GPS: 50.349315, 13.455694)

Pískovna Ledčice: 19. – 21. května (GPS souřadnice: GPS: 50.343544, 14.271334)

Pískovna Hrušovany u Brna: 26. – 28. května (GPS souřadnice: GPS: 49.042776, 16.569690)

Stálý program (čtvrtek + pátek)

9:00 -  Otevření areálu pro veřejnost

10:00 – 11:00 -  Ukázky technologií (Cat® Grade Control, 2D a 3D nivelace, Cat® Assist, Cat® Production Measurement, Product Link™, Visionlink™)

11:00 – 14:00 -  Prohlídky strojů s možností vyzkoušení

14:00 – 15:00 -  Ukázky technologií (Cat® Grade Control, 2D a 3D nivelace, Cat® Assist, Cat® Production Measurement, Product Link™, Visionlink™)

15:00 – 17:00 -  Prohlídky strojů s možností vyzkoušení

17:00 Ukončení akce a uzavření areálu

 

Více informací o Cat® Roadshow vám rádi podají zaměstnanci marketingového oddělení společnosti Zeppelin CZ (viz – kontakty níže), nebo je najdete na stránkách  www.zeppelin.cz