Cime 3 kvartal 2024

Nový, rychlestavitelný jeřáb Liebherr L1 představen v ČR

Dne 8. června 2016 proběhla premiéra nové typové řady hydraulického rychlestavitelného jeřábu Liebherr L1 v areálu společnosti Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o. v Popůvkách u Brna. Akce se zúčastnilo mnoho zákazníků z oboru, kterým by využití této nové technologie mohlo pomoci zefektivnit jejich dosavadní činnost a práci na staveništi.

V podobě nové typové řady představuje společnost Liebherr funkční jeřáb, který stavebním firmám zajistí efektivní provoz zejména díky své mimořádné hospodárnosti. Hydraulické rychlestavitelné jeřáby L1 spojují sílu a kompaktnost s maximální možnou mírou bezpečnosti. Po zavedení na trh budou postupně nahrazeny dosavadní jeřáby řady H.

Především v České republice, kde nejsou věžové jeřáby využívané tolik jako v zahraničí, nastává uvedením tohoto jeřábu na trh možnost zrychlit a ekonomicky zvýhodnit výstavbu malých staveb. Vertikální přesun břemen zrychluje až 3x manipulaci s materiálem. A bez problémů nahrazuje dosud běžnou zdvihací techniku na našich stavbách jako jsou malé autojeřáby, auta s rukou, manipulátory, vrátky, nebo pomocnou pracovní sílu. Protože dokáže umístit potřebný materiál až přímo na potřebné místo, odbourává dodatečné manuální přesuny. Věžové jeřáby dokáží zlevnit přesuny břemen v závislosti na délce nasazení až o 60% oproti ostatním zdvihacím zařízením. Nemluvě o snížení hluku v okolí a negativních vlivů na životní prostředí.

Jeřáb zvedá těžká břemena bez velkých nároků na prostor

První jeřáb nové typové řady Liebherr L1-24 s maximální nosností 2 500 kg je k dispozici s volitelným vyložením 25 m nebo 27 m. K dispozici jsou dvě varianty závaží: jednoduché standardní závaží z betonu nebo plné závaží z oceli, které se převáží společně s jeřábem. To znamená, že provozovateli nevznikají další vícenáklady spojené s dopravou a montáží závaží.

Díky poloměru otáčení pouhých 1,9 m se nový hydraulický rychlestavitelný jeřáb společnosti Liebherr maximálně přizpůsobí nedostatečným prostorovým podmínkám. Flexibilní podepření umožňuje minimalizovat plochu pro postavení jeřábu do 4 m. Tak lze často předejít uzavírce silnice.

Dálkové ovládání umožňuje jednoduchou obsluhu věžového jeřábu Liebherr L1-24. Jeřábník má přitom k dispozici podpůrné funkce, jako např. jemné polohování mikrozdvihem, tlumení rozhoupání břemene nebo omezení pracovního prostoru stroje. Tím se zvyšuje bezpečnost na staveništi.

V současné době probíhá finální fáze uvedení věžového jeřábu Liebherr L1-24 na trh v České republice. Jelikož společnost Liebherr chce, aby se každý mohl přesvědčit o nesporných výhodách nasazení tohoto stroje, informujte se u zástupců společnosti Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o. na možnost zapůjčení tohoto pomocníka přímo na vaši stavbu.

 

Technické údaje jeřábu L1-24

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max. vyložení                                                                    25,0 m                 27,0 m

Max. nosnost                                                                  2 500 kg               2 500 kg

Max. nosnost na konci výložníku                                      950 kg                  800 kg

Výška háku                                                                       19,0 m                 19,2 m

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výška háku při 10°                                                            21,8 m                 22,2 m

Nosnost na konci výložníku při 10°                                   950 kg                  800 kg

Výška háku při 20°                                                            25,7 m                 26,5 m

Nosnost (konstantní) při 20°                                              900 kg                  750 kg