Komatsu potřebu bagr

Zádržné systémy na střechy

Každá střecha by podle zákona měla být vybavena zábradlím, nebo záchytným systémem. Je to z důvodu bezpečnosti práce a pro jištění pracovníků, kteří na střeše mohou provádět údržbu, kontrolu nebo opravu.

 

Kotvící body

Ke splnění bezpečnosti práce na střeše se může použít různých prostředků. Především záleží na typu střechy, výšce budovy a dalších aspektech. Podle toho se pak vybírá a navrhuje správné bezpečnostní řešení. Někde může být dostačující zábradlí, jinde se se zábradlím nemůže počítat.

 koxrbwj3dlu0ue5vuxhq.jpg

K použití na většině střech jsou kotvící body. Jedná se o různé typy. Kotvící bod slouží pro přichycení pracovníka na střeše. Existují různé kotvící body podle typu materiálu, z kterého je dům postaven.

 

Návrh a realizace

Pro novostavby se se zádržnými systémy musí počítat. Je tedy třeba navrhnout nejvhodnější řešení. Pro to existují specializované firmy, které se zabývají návrhem a i samotnou realizací záchytných systémů na střechách.

 

U Již postavených budov často bývá požadavek kotvící body doplnit. I zde pomůže specializovaná firma. Pokud již na střeše kotvící body máte, je zde možnost nechat záchytný systém zkontrolovat a prověřit, zda odpovídá normám a současným požadavkům.

 

Certifikovaný partner

Pro realizaci, nebo kontrolu je dobré obracet se na odborníky. Při výběru by vám měly napovědět především hotové realizace a dobré jméno firmy u klientů. V rozhodování byste měli upřednostnit firmy, které jsou certifikované a mají ty správné odborníky pro tuto činnost.