Cime 2 kvartál 2024

Pět přínosů trvalého zastřešení bazénu

Není to moc dlouho, co jsme bazény u rodinných domů znali hlavně ze zahraničních seriálů, ale to už dávno neplatí. Během několika desítek let jsme se naopak změnili v jedny z největších příznivců domácích bazénů v celé Evropě, a to nejen těch sezónních, ale i zastřešených. Díky nim si můžeme koupací sezónu prodloužit o dlouhé měsíce, případně si koupání dopřávat celoročně.

Výhod je hned pět:

  • udržení teploty
  • bezpečnost
  • čistota
  • ochrana před odpařováním
  • koupání i v zimě

Navíc dobře zvolená střecha může být i zajímavým architektonickým prvkem. Střecha nad bazénem se prostě vyplatí. Navíc nyní můžete vyžít zajímavou akci na zastřešení bazénu a ušetřit tak před sezonou zajímavé peníze.

Autor: český výrobce zastřešení bazénu společnost Alupo.cz

Udržení teploty vody a okolního vzduchu

Se zastřešením voda v bazénu nevychladne tak rychle, protože střecha brání úniku tepla. Naopak, během slunných dní se jak voda, tak i vzduch pod střechou ohřívají díky skleníkovému efektu, protože naprostá většina střech je průhledných. To také znamená nižší náklady na vytápění a úsporu provozních nákladů. Vzhledem k dnešním cenám energií je to výhoda velmi významná.  

Bezpečnost pro lidi i zvířata

Zastřešení je i velmi významným bezpečnostním prvkem. To platí nejen v rodinách, kde jsou malé děti. Otevřený bazén může být nebezpečím i pro domácí mazlíčky, nebo seniory, kteří jsou přes den doma sami. Zastřešení je ochrání před pádem do vody.

Plavání bez čištění

Listy ze stromů se do nezastřešeného bazénu spolehlivě dostanou, i když v jeho blízkosti žádný strom není. Neustálé čištění vodní hladiny dokáže koupání pěkně znepříjemnit. Bazénové zastřešení vodní hladinu ochrání nejen před listy, ale také jinými nečistotami ze zahrady.

Autor: český výrobce zastřešení bazénu společnost Alupo.cz

Voda bude ubývat pomaleji

Z každého bazénu postupně ubývá voda, ať už vyšplíchne během dětského dovádění, nebo se díky vyšším teplotám odpařuje. I to dokáže kvalitních střecha eliminovat.

Koupání za každého počasí

Teplá voda někdy nestačí k tomu, abyste se v bazénu cítili komfortně. Koupání může znepříjemnit déšť, sníh i vítr. Střecha tak nejen udrží uvnitř bazénového prostoru příjemnou teplotu, ale dokáže ochránit i před dalšími nepříjemnými povětrnostními vlivy.