Komatsu potřebuju bagr

Nové bydlení Vesi Hostivař: YIT spustila prodej

Na brownfieldu bývalé pily v Praze 15 odstartovala YIT výstavbu nového projektu Vesi Hostivař a nyní spouští prodej – ke koupi nabízí 208 jednotek apartmánového typu o dispozicích 1+kk až 4+kk, většinu s terasami, balkony či předzahrádkami. Dokončení rezidenčního areálu je plánováno na podzim roku 2023.

V ulici K Jezeru, která spolu se zdejším potokem a nedalekou přehradou inspirovala pojmenování projektu, protože finské slovo „vesi“ znamená voda, postaví YIT v celkem pěti objektech se čtyřmi a pěti nadzemními podlažími 208 jednotek apartmánového typu s dispozicemi 1+kk až 4+kk a velikostí od 25 m2 do 104 m2. Jedenáct z nich bude určeno pro osoby se zhoršenou možností orientace a pohybu. U většiny jednotek nebudou chybět předzahrádky, ve vyšších patrech terasy nebo balkony. V nejvyšších podlažích se pak někteří noví majitelé mohou těšit na klimatizaci. Součástí všech jednotek se stane příprava na předokenní žaluzie. Interiéry budou vybaveny přírodními materiály, například dřevěnými podlahami. Ve společném podzemním podlaží objektů kromě garážových stání vzniknou sklepní kóje, kočárkárny a místnosti pro mytí kol či psů.

Rezidenční komplex Vesi Hostivař s centrální recepcí, ostrahou a kamerovým systémem, který vzniká revitalizací bývalého průmyslového areálu pily „Kaplan", zajistí svým obyvatelům maximální soukromí a bezpečí. Chybět nebude dostatek zeleně a relaxační zóny, například parková cesta podél Košíkovského potoka. Architektonický návrh, tradičně ve finském stylu, pochází ze studia Hlaváček & partner, generálním dodavatelem stavby je společnost Hinton

S důrazem na udržitelnost Samozřejmostí je začlenění řady ekologických prvků. „Podle naší strategie pokračujeme v plnění vytyčených environmentálně šetrných cílů. Hledáme proto materiály, které budou znamenat co nejmenší zátěž pro životní prostředí. Například klasický beton představuje druhý nejpoužívanější stavební materiál na světě a podílí se 3 až 8 procenty na globálních emisích oxidu uhličitého. Z tohoto důvodu začneme používat takzvaný ‚zelený‘ beton. K jeho hlavním přednostem patří úspora přírodních zdrojů a energie na jejich těžbu, podpora cirkulární ekonomiky využitím druhotných materiálů a snížení uhlíkové stopy. Jeho nižší koeficient tepelné vodivosti také přispívá ke zmenšení energetické náročnosti budov,“ vysvětluje obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „V projektu Vesi Hostivař poslouží beton z recyklovaného kameniva jako podkladový a dále jej využijeme na stěnové a výplňové konstrukce. Tím dojde ke snížení emisí CO2 o téměř 3 %.“

V rámci šetrného zacházení s vodou se pak v areálu pro zalévání bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Co se týče obnovitelných zdrojů energie, developer se chystá instalovat fotovoltaickou elektrárnu, která pokryje část spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení komplexu.

Klidné bydlení v přírodě s komfortem velkoměsta

Projekt Vesi Hostivař vyroste ve vzdálenosti jen pár minut autobusem od stanic metra, mezi městskými částmi Chodov a Hostivař, které poskytují dobrou dostupnost do středu metropole a zároveň kompletní občanskou vybavenost. V okolí se nalézá spousta škol, nákupních možností, služeb, restaurací i zábavy – například v nedalekých obchodních centrech Westfield na Chodově a Vivo v Hostivaři. Rodiny s dětmi dále ocení několik hřišť či blízký Toulcův dvůr s mateřskou školou a centrem ekologické výchovy s celou řadou přírodních zajímavostí. Sportovní vyžití zajistí venkovní posilovna nebo areál Jedenáctka s bazénem a multifunkční halou vzdálený jen 5 minut jízdy autem. Hostivař se stala vyhledávanou lokalitou pro rekreaci, a to především díky hostivařské vodní nádrži a lesoparku, které se nacházejí v blízkosti projektu. Příjemný výlet se dá podniknout do vesnické památkové zóny Stará Hostivař, děti se pak vyřádí v Divoké zahradě se zookoutkem či na unikátní hmatové stezce pro chůzi naboso. Objevovat kouzla přírody lze také na naučné stezce Povodím Botiče.

O YIT a YIT Stavo:                              

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 20 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 6 projektů: Ranta Barrandov, Koti Libeň, Vesi Hostivař, revitalizace původní továrny Meopta na rezidenční projekt Parvi Cibulka, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 10 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

K 1. únoru 2018 proběhla fúze finské YIT s další přední stavební firmou ve Finsku - společností Lemminkäinen (obě s více než stoletou tradicí). Nově vzniklá skupina, působící pod názvem YIT, je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2020 dosáhl téměř 3,1 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 9 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni téměř 7 500 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.