Cime 3 kvartal 2024

Urbanity získalo stavební povolení na unikátní kampus v Bruntále. Netradiční areál nabídne úsporné výrobní haly, služby pro obyvatele i jedinečnou architekturu

Nemovitostní skupina Urbanity získala stavební povolení na výstavbu průmyslového areálu v Bruntále. Bude se jednat již o druhý výrobní kampus skupiny Urbanity, který si stejně jako ten v Tachově bude zakládat na úspornosti, kvalitním pracovním prostředí, jedinečné architektuře i úzké spolupráci s představiteli města a místními obyvateli. Součástí jsou čtyři mimořádně úsporné budovy, které poskytnou celkem 53 600 m² ploch k pronájmu. Areál opět počítá s občanskou vybaveností a s dostatkem zeleně a přírodních prvků. Architektem projektu je ateliér JA architekti a investice se bude pohybovat v řádech miliard korun, přičemž projekt by měl být dokončen do tří let.

Urbanity Campus Bruntál bude dalším průmyslovým areálem nové generace, který je integrální součástí města a poskytne služby nejen zaměstnancům, ale také místním komunitám. Kampus vznikne na místě současného brownfieldu mezi výpadovkami na Opavu a Krnov. Součástí projektu je také vybudování nové příjezdové komunikace do areálu, která přinese zklidnění dopravy v přilehlé rezidenční oblasti. Hlavní budova o velikosti 36 000 m2 může na přání klienta dosahovat výšky až 20 metrů, čímž je připravena pro automatizovaný a robotizovaný provoz a zbylé 3 budovy o velikosti 3 300 – 10 000 m2 jsou vhodné také pro regionální výrobní firmy.

Architektonické ztvárnění projektu bude moderní, neotřelé a zároveň se snaží co možná nejcitlivěji navázat na místní prostředí. Průmyslový charakter regionu bude reflektovat použití kortenu na fasádách budov. Veřejná prostranství jsou záměrně – oproti přísné geometrii hal – pojata volnou organickou formou a mají vybízet k odpočinku a působit uvolněně.

„Velmi nás těší, že se můžeme pustit do budování Urbanity Campusu Bruntál. Věřím, že jsme připravili velmi kvalitní a inovativní projekt poskytující příjemné pracovní prostředí v regionu, který nabídne širokou škálu podpůrných služeb nejen pro zaměstnance, ale i pro veřejnost. Pokračujeme ve výstavbě mimořádně hospodárných budov s chytrými energetickými řešeními,“ vysvětluje Roland Hofman, spoluzakladatel a CEO společnosti Urbanity.

Stejně jako v Tachově, bude areál aspirovat na komplexní certifikaci, a i zde má být k dispozici občanská vybavenost zahrnující například relax zóny, kantýnu či veřejné služby. Zároveň se počítá s velkorysou výsadbou zeleně a budováním nové infrastruktury včetně nové autobusové zastávky.

URBANITY je nemovitostní skupina, která působí v segmentu prémiových komerčních nemovitostí. Jejím záměrem je budování průmyslových kampusů nové generace, kde přidanou hodnotu tvoří prostředí výrazně orientované na potřeby a komfort jejich nájemců. Koncept projektů „made by Urbanity“ vychází vstříc individuálním nárokům moderních zaměstnavatelů, a především jejich zaměstnanců, stejně jako požadavkům na ekologickou a energetickou udržitelnost vlastního provozu. Svým komplexním urbanistickým řešením jsou realizace skupiny Urbanity, jež je součástí investiční skupiny M.L.Moran založené roku 1996, na českém trhu ojedinělé a představují budoucnost kultivace průmyslových areálů a brownfieldů pro 21. století.