Stavaři sundali lávku nad rušnou Ašskou ulicí v Chebu, čeká ji rekonstrukce

Cheb 30. července (ČTK) - Lávku pro pěší nad Ašskou ulicí v Chebu dnes výšková technika snesla na zem. Jde o první krok rekonstrukce lávky nad jednou z nejfrekventovanějších ulic v Chebu. Do konce roku by ji měla nahradit nová lávka. Město za ni zaplatí 13,5 milionu korun včetně DPH, řekl ČTK místostarosta Chebu Ladislav Hrubý (VPM). Snesení lávky doprovázela uzavírka úseku Ašské ulice. Osobní auta i kamiony musely jezdit přes okolní městské ulice.

"Vysoutěžili jsme vítěze veřejné soutěže, je to společnost Lemonta ze Sokolova. Ta si převzala staveniště počátkem července. Po snesení lávky předpokládáme postupné vyrábění nového tělesa lávky, na to bude zhotovitel potřebovat spojku do Havlíčkovy ulice. Ta bude proto od září do prosince uzavřená. A počátkem prosince by se předběžně mělo osadit nové těleso lávky," uvedl Hrubý.

Firma má podle smlouvy termín dokončení nové lávky do března příštího roku, ale město předpokládá, že by lávka mohla začít znovu sloužit už na počátku příštího roku.

Lávka nad Ašskou ulicí je v havarijním stavu několik týdnů, pro chodce je zavřená, Pro pěší, hlavně školáky, představuje hlavní spojnici mezi domy na západní části Zlatého vrchu a sídlištěm Zlatý vrch, kde je i základní škola. Alternativní cesta povede v době, kdy lávka nad Ašskou ulicí nebude, přes přechody pro pěší, které vedou přes víceproudovou výpadovku z Chebu na Aš a do Německa.

Ašská ulice vyúsťuje na silnici I/21 která vede z Aše až k dálnici D5 na Plzeňsku. Spolu s Pražskou ulicí jde o jednu ze dvou komunikací, které spojují Cheb s dálnicí D6. Dnešní uzavírky tak musely svést dopravu včetně silné kamionové dopravy přes okolní ulice, které nemají takovou dopravní kapacitu. Doprava ve směru na Aš a od Aše tak byla vedena jinými trasami.