Cime 3 kvartal 2024

ŘSD odsunulo opravu I/3 v Č. Budějovicích, chce zmenšit dopravní komplikace

České Budějovice 4. října (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odsunulo na příští rok opravu Strakonické ulice na tahu I/3 v Českých Budějovicích. Práce za 44,6 milionu Kč bez DPH měly začít letos v říjnu. Ve městě se ale staví obchvat D3 a opravují další silnice, a tak by oprava Strakonické ještě ztížila dopravní situaci. ČTK to dnes řekl Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

ŘSD chtělo původně silnici I/3 v Českých Budějovicích opravit letos, v úseku od Pražské třídy po ulici na Dlouhé Louce. Práce plánovalo na dva měsíce. Po dohodě se zhotovitelem, jímž je Eurovia CS, a se zástupci kraje ale rozhodlo, že opravu přesune na příští stavební sezonu. "To by mělo být uzavírek ve městě méně, letos dopravu dost komplikují," řekl ČTK Koloušek.

Kdyby oprava začala teď, podle ŘSD by to výrazně ztížilo dopravu v Českých Budějovicích. Silničáři se posunem snaží co nejvíc zmenšit dopravní problémy. Na území města je nyní řada staveb, jež provoz komplikují. "Příkladem mohou být práce na výstavbě tunelu Pohůrka, kvůli kterým jsme byli nuceni zavřít Dobrovodskou ulici. Další komplikace pak mohou působit krajské stavby, jako oprava Plavské ulice, která si také vyžádala úplnou uzavírku komunikace, nebo stavba Jižní tangenty," uvedl Koloušek v tiskové zprávě.