husqvarna

Praha chce do prázdnin vypsat soutěž na podobu úprav Ďolíčku

Praha (ČTK) - Praha plánuje do prázdnin vypsat soutěž na budoucí podobu stadionu Ďolíček, a to formou takzvaného soutěžního workshopu. Výběr návrhu by se mohl uskutečnit na podzim. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za STAN). Oproti původnímu záměru vedení magistrátu, který vršovický stadion vlastní, ustoupilo od záměru v jižní tribuně vybudovat přístavbu s komerčními prostory.

Magistrát si v minulém volebním období nechal zpracovat ekonomickou studii rekonstrukce stadionu. Na jejím základě poté zvažoval, že by v jižní části stadionu vybudoval kancelářskou přístavbu, ve které bude kromě tribuny i několik tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Jejich pronájem měl pomoci opravu stadionu rychleji zaplatit.

Tento záměr však už podle Hlaváčka neplatí, zkomplikovalo ho i to, že město pod stadionem objevilo předtím neznámou stoku, která by případnou přístavbu výrazně zkomplikovala a prodražila. I s ohledem na nízký nájem, který městu platí klub Bohemians Praha 1905, by se taková investice v tuto chvíli nevyplatila.

Magistrát nyní podle Hlaváčka neplánuje standardní architektonickou soutěž, ale soutěžní workshop, při kterém týmy budou už při tvorbě návrhů komunikovat mezi sebou, s porotou, fotbalovým klubem či magistrátem. Cílem bude navrhnout ekonomicky schůdné řešení, které by podle náměstka mohlo využít například kontejnery.

"S mírným optimismem si myslím, že bychom ho před prázdninami mohli vyhlásit a na podzim by mohl proběhnout," řekl Hlaváček a dodal, že se jedná i o směně pozemků na sever od stadionu, která by umožnila posunout hrací plochu. Součástí zadání pro soutěžní týmy by měla být rovněž základní podoba sportovní haly, kterou naproti stadionu plánuje Praha 10. Přípravu soutěže má na starosti městská příspěvková organizace Pražská developerská společnost, která také v blízkosti stadionu připravuje projekt bytového domu.

O odkupu Ďolíčku začalo město jednat se soukromým vlastníkem v roce 2011. Stadion chtěla nejdříve koupit městská část Praha 10, v předminulém volebním období se nakonec strany dohodly, že ho odkoupí magistrát.