husqvarna

Prachatice jednaly s developerem, který chce stavět v obytné zóně

Prachatice 15. listopadu (ČTK) - Prachatická radnice dnes jednala s developerem, který by chtěl stavět v plánované obytné zóně v lokalitě Pod Cvrčkovem. Developer navrhnul větší počet bytů, než s kolika město počítalo na základě starší studie. Návrh chce investor představit zastupitelům, řekl dnes ČTK starosta Martin Malý (Nezávislí). Jméno developera radnice neuvedla.

Podle územní studie z roku 2015 jde o pozemek 16 hektarů a asi 100 parcel, náklady na zasíťování se odhadovaly na 160 milionů Kč. Podle studie byly v plánu rodinné domy, řadové i bytovky, přes 100 parcel.

"Je to velký investor, který by měl zájem o celou lokalitu. Navrhuje uspořádání pozemků a způsob zastavění jinak, než jsme měli v územně-plánovací dokumentaci, která je součástí územního plánu. Je to představa trošku odlišná, ale rozumím, že ekonomicky pro něj výhodnější. My jsme se tam dostávali s poměrně velkorysým uspořádáním - každý pozemek pro rodinný dům měl tisíc metrů - do situace, že se logicky za metr čtvereční platily velké finanční prostředky. Navrhnul jiné uspořádání, mnohem větší počet bytových jednotek," řekl Malý.

Developer má podle něj 15 let zkušeností s velkými investičními celky v ČR. "Ani jsme nečekali, že by to někoho mohlo tak zaujmout, že by to kompletně zastavěl všechno," dodal Malý. Město v roce 2015 schválilo architektonickou studii, která vzešla ze soutěže.

Opoziční hnutí Živé Prachatice již v únoru kritizovalo, že radnice nevypracovala harmonogram zástavby. Podle hnutí ve městě dlouhodobě chybí parcely pro rodinné domy. Opozice kritizuje, že z města odchází mladí lidé, kteří se stěhují do okolních obcí.

Prachatice, kde žije téměř 11.000 lidí, schválily na letošek rozpočet s příjmy 272,1 milionu a výdaji 262,5 milionu korun. Kladné saldo 9,6 milionu chtělo město použít na splátky úvěrů.