CIME MERLO 09/2023

Olomouc chce darovat kraji budovu po přírodovědecké fakultě,má v ní být škola

Olomouc (ČTK) - Olomoucká radnice se chystá darovat krajskému úřadu bývalou budovu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci-Hejčíně, pro kterou se v předchozích letech nepodařilo najít nové uplatnění Budova by po rekonstrukci mohla poskytnout zázemí pro výuku dětí se speciálními potřebami. Záměr převést budovu na hejtmanství tento týden schválili olomoučtí radní. Na sociálních sítích o tom informoval primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc a Piráti).

Chátrající budova, která dříve sloužila pro výuku studentů přírodovědecké fakulty, patří městu a je prázdná už více než deset. Radnice původně uvažovala, že ji přemění na městskou spisovnu a archiv či na kulturně komunitní centru. O bývalý objekt přírodovědecké fakulty projevily zájem také různé instituce, organizace, ale i soukromí developeři a investoři. Město budovu ale neprodalo a ponechalo si ji v záloze pro vlastní využití.

"Rada města Olomouce schválila záměr darovat Olomouckému kraji dlouhodobě nevyužitou budovu bývalé přírodovědecké fakulty v Hejčíně. Kraj ji hodlá rekonstruovat pro školu pro děti se speciálními potřebami," uvedl Pejpek. Díky tomuto projektu by se uvolnily prostory v Základní škole Svatoplukova, což by podle Pejpka umožnilo její další rozvoj.