Cime 3 kvartal 2024

Novoměstská nemocnice mění chlazení, náklady jsou 4 miliony Kč

Nové Město na Moravě 15. dubna (ČTK) - Nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku rekonstruuje chlazení operačních sálů a dalších oddělení. Náklady asi 4,3 milionu korun zaplatí Kraj Vysočina, který nemocnici zřizuje. Centrální zdroj chlazení je umístěn na střeše chirurgického pavilonu, funguje od roku 1998 a už je zastaralý. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Chlazení kromě operačních sálů využívá i jednotka intenzivní péče, následná intenzivní péče nebo anesteziologicko-resuscitační oddělení. Podle ředitelky nemocnice Věry Palečkové se bude pracovat za provozu operačních sálů i dalších prostor. Rekonstrukce by měla skončit na konci května.

Za několik týdnů se podle Peckové naopak začne pracovat na výměně oken a zateplování dvou nemocničních budov. První budova, kde je onkologie a ředitelství, už je dokončena. Náklady na úpravu všech tří budou jsou takřka 18 milionů korun, kraj na ni získal asi šestimilionovou evropskou dotaci z operačního programu Životní prostředí. Dokončena má být za rok.