Komatsu potřebu bagr

Na pražském Vítězném náměstí začíná výluka kvůli opravě tramvajové trati

Praha (ČTK) - Na pražském Vítězném náměstí dnes začíná výluka kvůli opravě rozvětvení tramvajové trati. Důvodem je opotřebovanost. V první části prací, které potrvají do brzkého rána 8. července, nepojedou tramvaje z náměstí do zastávky Divoká Šárka. Od rána 8. července do půlnoci 14. července pak budou uzavřeny koleje mezi Prašným mostem a Vítězným náměstím. Cestující musí využít náhradní autobusovou dopravu. Stavební práce ani v jedné z etap nebudou mít dopad na ostatní druhy dopravy.

V prvním týdnu nahradí tramvaje mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou autobusy s označením v denním provozu X26 a v nočním X91, které pojedou z Vítězného náměstí na Bořislavku a Červený Vrch a budou pokračovat přes Nádraží Veleslavín k Vozovně Vokovice. Tramvajové linky 20, 26 a 91 budou odkloněny do zastávky Nádraží Podbaba.

Ve druhé části prací bude v denním provozu zavedena autobusová linka X20 a v nočním linka X91, které pojedou mezi Hradčanskou a Dejvickou. Tramvaje číslo 8, 18 a 91 pojedou ve směru z centra z Hradčanské přes Prašný most a Vozovnu Střešovice na Malovanku. Linky 20 a 26 pojedou na Pohořelec. Podnik také zavede linku 30, která bude jezdit mezi zastávkami Nádraží Podbaba a Divoká Šárka.

Výluku dopravní podnik (DPP) využije k části prací na trolejbusové tratě z Nádraží Veleslavín na letiště, konkrétně k napojování trolejového vedení v místech křížení s tramvajovou tratí. Trolejbusovou trať na letiště začal DPP stavět letos v únoru.