husqvarna

Na jihu Moravy se staví budovy dálničního oddělení, za 105 mil.

 

Brno 23. září (ČTK) - Jihomoravští policisté dnes slavnostně zahájili stavby dvou objektů pro dálniční oddělení, a to v Chrlicích a Podivíně, náklady činí 105 milionů korun. Nahradí nevyhovující prostory. Na jihu Moravy však začínají i další stavby pro policii, a to celkem za 126 mil. Kč. Představitelé policie to dnes řekli novinářům na brífinku.

V Chrlicích začala výstavba objektu, ve kterém bude společné pracoviště policie s Ředitelstvím silnic a dálnic. Sloužit má pro monitoring dálničního provozu a provozu tunelů na brněnském městském okruhu. Investice je asi za 65 milionů korun. V Podivíně vzniká nová budova za 40 milionů korun. V obou případech předchozí objekty policistům nevyhovovaly.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že obě starší budovy patřily z hlediska komfortu služby k nejhorším. "Byly to budovy, které původně sloužily jako zařízení staveniště a komfort služby byl zoufalý. Jsem rád, že se našly prostředky a že do roka, pokud se dodrží termíny, budou policisté na obou těchto oddělení sloužit v moderních budovách," řekl.

Ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil uvedl, že jeho kolegové pracovali v podmínkách, které byly až hygienicky závadné. Budovy byly podle něj navíc problematické i z hlediska oprav. "Byl tu azbest, drolila se skelná vata," dodal.

Kromě dvou objektů pro dálniční oddělení se chystá i stavba dalších budov určených pro policii. Přístavbu za 40 milionů korun získá budova policejní zásahové jednotky v Brně. Nové prostory získá i pracoviště metody pachové identifikace v brněnských Modřicích, a to za 29 milionů korun.

Chystá se také modernizace výcvikového střediska pro služební hipologii a kynologii v areálu Brně - Medlánkách,náklady jsou 57 milionů korun. Projekt zahrnuje výstavbu výcvikových objektů, jako jsou dvě kryté jízdárny či venkovní jízdárna, ale také nákup techniky pro přepravu koní a překážky pro koně a pro psy.

V případě dálničních oddělení by hotovo mělo být v září či říjnu 2020. I v ostatních případech by se se stavbou mělo začít ještě letos, hotovo by mělo být v roce 2020. Peníze na investiční akce poputují především z fondu dopravní infrastruktury či ze státního rozpočtu.