Komatsu potřebu bagr

M.Lázně dostaly druhou pokutu za revitalizaci bývalých kasáren

Mariánské Lázně (Chebsko) 22. dubna (ČTK) - Město Mariánské Lázně obdrželo za dotační projekt revitalizace bývalých kasáren v Hamrníkách na odpočinkový areál už druhou pokutu. Celkem do ROP Severozápad muselo město vrátit přes 12 milionů korun ze zhruba 40 milionů, které v roce 2011 na vybudování areálu získalo. Za první fázi projektu již dříve město obdrželo šestimilionovou pokutu, nyní zaplatilo další za druhou fázi. Důvodem měla být pochybení při výběru zhotovitele, řekl ČTK starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti).

Pokutu už podle starosty město uhradilo. "My jsme o tom na zastupitelstvu jednali 12. dubna a termín splatnosti byl 13., takže nám příliš manévrovacího prostoru nezbylo. Teď budeme postupovat dalšími logickými kroky. Je to jednak rozšíření stávající žaloby na losovatelskou firmu, jednak samozřejmě budeme i žádat o snížení té pokuty," řekl Kalina.

Obě pokuty město obdrželo od regionální rady ROP Severozápad. Za první fázi původně Mariánským Lázním hrozilo vrátit až 24 milionů korun, podařilo se ji ale snížit na 6,2 milionu. Podle Kaliny se i nyní může podařit pokutu snížit asi na pětinu.

Zdevastovaná kasárna nechalo město v roce 2011 upravit na park a klidovou zónu. Zchátralé vojenské objekty byly strženy, místo nich vznikly cestičky, hrací prvky, nová výsadba nebo například hřiště na bikros. Park hojně využívají pejskaři, město tam chce nově vybudovat také skatepark.