husqvarna

Liberec letos parkoviště v Pastýřské ulici nakonec modernizovat nebude

Liberec 17. srpna (ČTK) - Liberec letos parkoviště v Pastýřské ulici nakonec modernizovat nebude. Třicetimilionovou zakázku vedení města zrušilo, i když už mělo vybraného zhotovitele. Náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) to dnes novinářům zdůvodnil tím, že se městu podařilo získat stavební povolení na navazující práce na přilehlém Tržním náměstí.

"Stavební povolení na Tržním náměstí se táhlo. My jsme už skoro nevěřili, že v této stavební sezoně bychom to stavební povolení jako magistrát dostali," zdůvodnil Šolc, proč původně vypsali zakázku jen na modernizaci parkoviště.

Podle něj je lepší, když zakázku vypíšou znovu a spojí do ní obě části, i když se tím modernizace parkoviště odkládá minimálně na příští rok. "My bychom to stejně nemohli zprovoznit bez té druhé části, takže je daleko lepší, když jeden dodavatel bude dělat obě dvě části," řekl náměstek. Nyní mohou auta na parkoviště vjet jen ze strany od Pastýřské ulice, příjezd od Tržního náměstí tam není.

Parkoviště je na bývalém sportovním hřišti vedle budovy policie. Motoristé nyní parkují na hrbolaté hliněné ploše s kalužemi, po úpravách plochy by tam mělo být 134 míst k parkování. Modernizace parkoviště v režimu P+R, tedy v návaznosti na veřejnou dopravu, je první etapou léta plánované výstavby nové silnice zvané Nová Pastýřská. Ta propojí Sokolskou ulici s Tržním náměstí a měla by pomoci odvést část dopravy z horního centra města.