Cime 3 kvartal 2024

I když zima ještě neskončila, v Jablonci po neděli začnou práce na silnicích

Jablonec nad Nisou 4. března (ČTK) - Přestože dnešní sněžení ukázalo, že zima ještě neskončila, v Jablonci nad Nisou už po neděli začnou práce na opravách komunikací. Od pondělí 7. března bude pro motoristy uzavřena Hřbitovní ulice kolem nemocnice, ve čtvrtek 10. března se pro dopravu uzavře také Letní ulice v části Kokonín. Obě stavby by měly být hotové v červenci, řekla dnes ČTK mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová.

Práce ve Hřbitovní ulici začaly už loni, letos bude pokračovat oprava komunikace a chodníku, přibude parkoviště u ulice Stavbařů pro 13 vozů, do podélných parkovacích stání bude možné zaparkovat dalších 22 osobních vozů. Další novinkou jsou dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je podle Fričové také rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října a úprava zeleně. Radnice na to má letos v rozpočtu devět milionů korun.

Uzavírka začne o měsíc dřív, než se plánovalo. "Letos projekt rekonstrukce chodníku v ulici Hřbitovní dokončíme, tentokrát začneme od křižovatky s ulicí Stavbařů a budeme pokračovat po takzvaný hospodářský vjezd do nemocnice," řekl ke stavbě náměstek primátora Petr Roubíček (ODS). Práce podle něj měly začít až v dubnu. "1. jizerskohorská stavební společnost ale požádala o dřívější termín, proto stavba začne už 7. března, hotová by tak měla být do konce července," dodal Roubíček.

Od čtvrtka pak bude zcela uzavřena Letní ulice v jablonecké části Kokonín. Důvodem uzavírky je výstavba vodohospodářských sítí, které tam buduje Severočeská vodárenská. Stavba je součástí projektu za zhruba 130 milionů korun, který má odvést odpadní vody z Kokonína na čistírnu odpadních vod v nedalekém Rychnově u Jablonce, kterou čeká modernizace a rozšíření. Práce by měly v Kokoníně skončit do podzimu.

Objízdná trasa povede přes obce Jistebsko, Krásnou a Dolní Černou Studnici, dál pak Jabloncem ulicemi 5. května, Pražskou a Podhorskou. Osobní automobily budou moci využívat také Krkonošskou ulici. Stavba v Kokoníně ovlivní také městskou hromadnou dopravu. "Linka 113 bude po dobu uzavírky jezdit ulicí Rychnovskou a otáčet se bude na okružní křižovatce Kokonín. Na zastávce Kokonín, pošta před touto křižovatkou ve směru z centra bude nástup i výstup cestujících," dodal ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.