Komatsu potřebu bagr

Honeywell postaví v Brně testovací závod zařízení na automatizaci skladů

Brno 3. ledna (ČTK) - Společnost Honeywell postaví vedle svého brněnského sídla ve Slatině v první polovině letošního roku výzkumný a vývojový testovací závod pro svá zařízení pro automatizaci skladů. Bude na ploše 14.000 čtverečních metrů a vznikne v něm stovka pracovních míst pro vysoce kvalifikované specialisty. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě, hodnotu investice zveřejňovat nebude.

"Spotřebitelé v Evropě očekávají od svých dodavatelů velmi rychlé a velmi spolehlivé doručení do dalšího dne a někdy i stejný den. Pro logistické firmy to znamená, že se musí stále více spoléhat na nejmodernější technologie, které dokážou automatizovat a zrychlit distribuční centra, sklady a další části dodavatelského řetězce. Technologie, které vyvíjíme v Brně, nám pomohou tuto poptávku uspokojit," uvedl Ronald Binkofski, viceprezident a generální ředitel Honeywell Intelligrated pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Nový závod by měl otevřít v polovině letošního roku. Poté v něm vznikne i nové zázemí pro školení zákazníků a během následujících 18 měsíců bude Honeywell najímat desítky vysoce kvalifikovaných technických specialistů.

Nový závod bude jediným testovacím a vývojovým centrem firmy Honeywell v Evropě pro její portfolio digitalizovaných technologií pro dodavatelské řetězce. Zahrnuje dopravníkové pásy, třídící systémy, paletovače a robotiku, automatické systémy ukládání a vyzvedávání, skladový software a technologie pro vychystávání řízené hlasem a světlem.

"Nové centrum bude zahrnovat laboratoř pro výzkum a vývoj a závod pro testování prototypů hardwarových i softwarových řešení v našem portfoliu automatizace skladů, abychom mohli uspokojit poptávku zákazníků po stále rychlejších a preciznějších logistických službách," uvedl Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel Honeywell Technology Solutions (HTS) Česká republika.

HTS Česká republika je držitelem více než 100 patentů, z nichž 17 bylo registrováno v loňském roce. Kromě řešení pro sklady, budovy a průmyslové závody centrum HTS v Brně vyvíjí a testuje také osobní ochranné prostředky a technologie pro letecký a kosmický průmysl. Společnost ve svém HTS kampusu v Brně, továrně na letecké součástky v Olomouci a pražských kancelářích firmy Honeywell dohromady zaměstnává více než 2000 odborníků a vysoce kvalifikovaných techniků.