Komatsu potřebu bagr

Odměna za vysvědčení je samozřejmostí, peníze nejsou výjimkou

Naprostá většina dětí se může těšit na odměnu za celoroční úsilí ve škole. Zatímco rodiče své děti odměňují nejčastěji společným zážitkem, jako je třeba slavnostní oběd v oblíbené restauraci, výlet do aquacentra nebo návštěva ZOO, prarodiče mají ve zvyku za vysvědčení přidat i nějakou finanční odměnu. Pro takové případy se hodí COOL karta od ČSOB a Ery, která představuje pohodlnou alternativu k hotovosti a navíc učí děti finanční gramotnosti.

 

„COOL karta umožňuje rodičům, aby své děti učili zacházet s penězi. Navíc víme, že děti se s vlastní kartou cítí dospěleji a využívají ji velmi rády,“ říká Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB a Ery. Finanční odměna za vysvědčení se podle ankety ČSOB nejčastěji pohybuje od 100 do 300 korun. COOL karta však neslouží pouze jednorázově a lze ji neomezeně dobíjet. „Rodič nebo držitel karty navíc dostává po každé platbě SMS zprávu. Pro rodiče to je vítaný způsob, jak monitorovat nákupy svých dětí a učit je odpovědnému hospodaření s penězi,“ vysvětluje Jana Opršalová.

 

Prázdniny, které následují hned po vysvědčení, jsou pro rodiče poměrně finančně náročnou záležitostí. Mnoho rodičů se snaží s dětmi o prázdninách trávit co nejvíce společného času. Udávaná útrata za placené letní aktivity jejich dětí se pohybuje mezi 3 500 až 10 000 korunami za celé prázdniny. Velkou položku v rodinném rozpočtu představují dětské tábory. Konečnou částkou ovšem není samotná cena za tábor, připočítat se musí také kapesné, které se podle respondentů ve většině případů pohybuje mezi 500 a 1 000 korunami.

 

„Ve chvíli, kdy řeší rodiče kapesné na tábor, mohou také využít naši COOL kartu. Kdyby dítě potřebovalo na táboře najednou více finančních prostředků, stačí zavolat rodičům nebo dát vědět prostřednictvím nové mobilní aplikace a COOL kartu lze na dálku jednoduše a okamžitě dobít,“ doplňuje Jana Opršalová.

 

Výhodou COOL karty jsou nízké provozní náklady. Za COOL kartu zájemci dají jednorázový poplatek ve výši 99 korun. Dobíjení je zdarma, výběr z bankomatu ČSOB stojí 6 korun. Klienti také ocení rychlé a jednoduché objednání on-line (www.coolkarta.cz) bez papírování. COOL kartu však mohou pořídit také na pobočkách ČSOB, v Era finančních centrech a na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny na vybraných pobočkách České pošty.

Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a.s.