Komatsu potřebu bagr

Unikátní technologie smaltování hran zkracuje dodací dobu u zakázek na prosklené fasády

Na trh přichází unikátní technologie, která zlepšuje kvalitu a snižuje dobu potřebnou pro smaltování hran u kalitelných skel Guardian s funkčními povlaky.

 

Guardian System TEA (True Edge Application) je technologie vyvinutá společností Guardian Glass v Evropě v úzké spolupráci se společností Ferro, jedním z předních světových dodavatelů smaltů na sklo. Technologie je nejenom rychlejší, ale i spolehlivější oproti tradičním metodám a produkuje dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícím vzhledem. Pracovní postup je časově efektivnější a zkracuje dodací dobu.

 

Systém Guardian System TEA, určený k aplikaci na sklo s povlakem, vytváří pevný a stejnoměrný povrch se spolehlivou přilnavostí pro použití na strukturální zasklení, včetně fasád, celoskleněných rohů, zasklení střech s přesahem (skla), lamelových oken, výklopných strukturálně lepených oken a skleněných žeber.

 

Proč je to zapotřebí?

Při strukturálním lepení skel s povlakem je obvykle potřeba odstranit (odbrousit) povlak z ploch, kde je aplikován lepící tmel. Totéž platí u zasklívání s „celoskleněnými“ rohy, kdy se aplikuje keramická barva, která zakrývá strukturální prvky, jako jsou například spoje. V současnosti je u zasklení s vysoce výkonnými povlaky požadováno provedení se smaltovanou hranou ve více než 90% případů. Nicméně proces smaltování hran je časově náročný a vyžaduje další procesní kroky, které mají za následek dlouhou dodací dobu. Mohou se rovněž objevit problémy s kvalitou, protože opracovávaná plocha je příliš široká pro tradiční způsoby odbrušování hran.

 

Jak to funguje?

Keramická barva (smalt) se u systému Guardian System TEA aplikuje přímo na sklo s povlakem, který se v ní při následním tepelném opracování (kalení) rozpustí. Vysoce kvalitní smalt od společnosti Ferro se zároveň spojí se sklem a vznikne výjimečně silná vazba a dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícími optickými vlastnostmi.

Při zahřátí v kalící peci funkční povlak ze skla kompletně splyne se smaltem a po ochlazení je plně jeho součástí. Guardian System TEA je efektivní, snižuje počet kroků při zpracování do jediného procesu, což umožňuje předání zasklení zákazníkovi s kratší dodací dobou.

 

Systém Guardian System TEA lze aplikovat pomocí sítotisku, válečkem nebo manuálně. Technologii lze použít se skly s povlaky Guardian SunGuard® nebo ClimaGuard® určenými k tepelnému opracování a v kombinaci s řadou široce používaných tmelů pro strukturální zasklení. Technologie má certifikaci ETAG 002 od institutu Institut für Fenstertechnik (IFT) v Rosenheimu v Německu a stavební technické osvědčení Německého institutu pro stavební techniku DIBT.

 

Více informací o systému Guardian System TEA naleznete na: www.sunguardglass.com.

 

Guardian Glass bude vystavovat na veletrhu Glasstec, který se bude konat ve dnech 20. až 23. září 2016 v německém Düsseldorfu. Prezentace společnosti bude k vidění v hale 10 na stánku A28. Pro další informace navštivte www.guardianglasstec.com.

(Foto Guardian Industries Corp., GRDPR109) Unikátní technologie smaltování hran zkracuje dodací dobu u zakázek na prosklené fasády.