CIME MERLO 09/2023

E15: Natland koupil nejvyšší budovu v ČR, brněnský AZ Tower

 

Praha 7. ledna (ČTK) - Brněnský mrakodrap AZ Tower, která je nejvyšší budovou v zemi, má nového majitele. Od společnosti Couf trade advokáta Jana Pavelky ji koupila investiční skupina Natland, píše dnešní vydání deníku E15. Hodnota obchodu nebyla zveřejněna. Podle listu mrakodrap v poslední době změnil vlastníka několikrát.

Koupi 111 metrů vysoké budovy potvrdil majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška. "Naše investiční skupina získala kontrolu nad sto procenty společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek za společností AZ Tower od firmy Couf trade," řekl deníku E15.

Nový majitel plánuje renovaci budovy, která má zvýšit úroveň služeb. Podle Rašky je to nutný předpoklad pro zlepšení ekonomické výkonnosti objektu, který zaostává za svým potenciálem.

Brněnský mrakodrap AZ Tower byl slavnostně otevřen v červnu 2013. Budovu postavila jihlavská stavební firma PSJ, která byla i jedním z investorů projektu. PSJ je od loňského dubna v konkursu.

V poslední době se majitel mrakodrapu změnil několikrát, uvádí E15. Ještě na konci roku 2018 ho podle obchodního rejstříku vlastnila firma Properity brněnského podnikatele Jiřího Maršálka a nizozemské společnosti PSJ Holding. Loni v červnu už jako vlastník AZ Tower vystupovala podle dostupných dokumentů kyperská společnost Bokasion Trade. O dva měsíce později se jako nový vlastník AZ Tower dala zapsat firma Couf trade, kterou ovládá advokát Pavelka.