Cime 3 kvartal 2024

E15: Investiční skupina DRFG koupila 12 nákupních parků


Praha 12. prosince (ČTK) - Česká investiční skupina DRFG získala 12 nákupních parků, mimo jiné na pražském Černém Mostě, v Českých Budějovicích nebo Plzni. Obchodní areály koupila od investiční skupiny Hunter. Cena transakce, o které dnes informoval server E15.cz, nebyla zveřejněna. Podle odhadů z trhu mohla převýšit jeden a čtvrt miliardy korun, píše E15.cz

"Tímto krokem se dostáváme na 150.000 metrů čtverečních pod správou a 15.000 metrů čtverečních ve výstavbě," řekl serveru k akvizici obchodní ředitel DRFG Real Estate Josef Musil. Hlavními nájemci nákupních parků, které DRFG koupila, jsou maloobchodní řetězce Penny, Billa a Albert.

Reality jsou nejvýznamnější částí skupiny DRFG, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel David Rusňák. Letos v létě DRFG koupila dva obchodní parky, jeden v Českém Těšíně a druhý v Trutnově. Cena transakce byla téměř miliarda korun.

Investiční skupina DRFG se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Dceřiná společnost DRFG Medical buduje síť lékáren. Celková hodnota nemovitostního portfolia DRFG přesahuje podle údajů na webu skupiny 5,6 miliardy korun.