husqvarna

Developeři umožní práci z domova, počítají i s hernou pro děti

Praha 10. března (ČTK) - Developerské firmy umožní svým zaměstnancům podle možností práci z domova, pokud o to kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru požádají. Počítají i s jinými možnostmi. Například Trigema vytvoří pro děti, kterým od středy do odvolání odpadne výuka ve školách, provizorní hernu. Sázková společnost Sazka očekává, že od středy bude z domova pracovat až polovina jejích zaměstnanců. Vyplývá to z vyjádření zástupců firem, které dnes ČTK oslovila.

"Zaměstnancům, kteří musí z důvodu uzavření škol pečovat o své děti, nabízíme možnost umístit je do našich prostor Czech Photo Centre v Nových Butovicích. Galerie je od naší centrály vzdálena jen několik stovek metrů. Zde pro děti vytvoříme provizorní hernu. Program a stravování bude zajištěno na náklady společnosti," uvedl mluvčí Trigemy Radek Polák. Tyto prostory budou podle něj připraveny již od středy. Odpovědnost podle Poláka nesou rodiče dětí, kteří podepíší příslušný formulář.

"Samozřejmě, že vycházíme vstříc v podobě práce home office," podotkl mluvčí společnosti Finep David Jirušek.

V Česku je zatím 41 potvrzených případů nákazy. Koronavirus se šíří od loňského prosince z Číny. Český stát kvůli koronaviru od dnešních 18:00 zakázal akce nad 100 účastníků a od středy zrušil výuku na všech školách v Česku s výjimkou mateřských škol. Opatření, která platí do odvolání, přijala Bezpečnostní rada státu.

Generální ředitel Ekospolu Evžen Korec považuje tato opatření za velmi rozumný krok. "Jde o jediné možné opatření, které může zabránit tomu, aby tu vznikla epidemie podobného rozsahu jako v severní Itálii. Pokud některému našemu zaměstnanci v souvislosti s tímto nařízením vzniknou jakékoliv komplikace, budeme je řešit individuálně a pokusíme se mu vyjít vstříc. Žádné systémové opatření v tuto chvíli neplánujeme," sdělil Korec.

Práci z domova umožní také firmy z jiných oborů, ve kterých je takové opatření možné. "Tuto možnost mohou využít i rodiče dětí v mateřských školách a jeslích. Od středy tedy pravděpodobně bude pracovat z domova až polovina zaměstnanců Sazky," dodal mluvčí firmy Václav Friedmann.