Cime 3 kvartal 2024

Brno podepsalo smlouvu na stavbu atletické haly za 650 milionů

Brno 2. srpna (ČTK) - Vedení Brna dnes podepsalo smlouvu se sdružením stavebních firem, které mají do poloviny roku 2021 dostavět atletickou halu mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská v bohunickém univerzitním kampusu. Halu mají využívat výkonnostní sportovci i studenti Masarykovy univerzity, řekl dnes na tiskové konferenci primátor Petr Vokřál (ANO). Cena stavby je téměř 650 milionů korun.

Většinu peněz zaplatí město, 100 milionů korun přislíbil Jihomoravský kraj a zároveň město čeká, až vypíše dotační programy ministerstvo školství. Jejich vypisování se zdržuje od vypuknutí korupční aféry na ministerstvu v loňském roce. "Předjednáno máme 200 milionů korun a čerpat by je bylo možné i na zahájenou stavbu," uvedl Vokřál.

Město zpracovalo pouze technickou studii, kterou dostalo sdružení firem. Jejich úkolem je vypracovat projektovou dokumentaci, získat územní rozhodnutí a stavební povolení a pak stavět. Vše má být hotové od podpisu smlouvy do 35 měsíců, samotná stavba má trvat 19 měsíců.

Město při přípravě stavby konzultovalo podobu haly s vedením českých atletů i s mezinárodní federací. Vejde se do ní 2200 diváků a bude splňovat všechny aktuální parametry pro konání mezinárodních akcí.

Masarykova univerzita, která vlastní v okolí pozemky, plánuje dlouhodobě stavbu bazénu, avšak čeká na dotační program ministerstva školství. "Zároveň tu chceme postavit konferenční prostory a využít tak synergické efekty v oblasti kampusu, kde sídlí několik fakult včetně sportovní. Než se postaví bazén, chceme zde postavit jednoduchá levná sportoviště a místo celkově zkulturnit," řekl rektor Mikuláš Bek.

Provozovatelem haly bude pravděpodobně městská společnost Starze, která se stará i o jiná městská sportoviště.