husqvarna

Brno hledá provozovatele plánované multifunkční haly za 2,5 mld.

Brno 3. února (ČTK) - Brno hledá na prvních 15 let provozovatele multifunkční haly, kterou plánuje postavit na výstavišti. Ze zájemců bude vybírat na základě jejich zkušeností s podobným provozem, uvedla dnes v tiskové zprávě primátorka Markéta Vaňková (ODS). Hala zhruba za 2,5 miliardy bude mít kapacitu 13.000 diváků. Sloužit bude sportovním kláním například hokejové Komety, ale také pro společenské a kulturní akce.

Radní Brna dnes schválili zadávací dokumentaci. Ještě ji čeká překlad do angličtiny kvůli účasti zahraničních zájemců. Poté od zahájení koncesního řízení budou mít zájemci měsíc na přihlášení. "Kromě toho, že naplno běží projekční práce a příprava veškeré dokumentace k multifunkční hale a že je stále otevřené téma financování její stavby, je zapotřebí vyřešit také otázku jejího budoucího provozování. Halu od počátku plánujeme nejen jako sportovní centrum, ale také jako místo schopné hostit kulturní akce světového charakteru nebo třeba mezinárodní konference. Z přihlášených zájemců budeme vybírat na základě jejich zkušeností s podobným provozem," uvedla Vaňková.

Podmínky v zadávací dokumentaci stanovují, že je ke splnění kvalifikace nutné prokázat alespoň dvouleté zkušenosti s provozem multifunkční haly o kapacitě minimálně 6000 míst, ve které se odehrávaly jak sportovní, tak kulturní nebo vzdělávací akce. Podmínkou je i 20 akcí ročně, přičemž počet platí zvlášť pro sportovní a zvlášť pro kulturní a vzdělávací akce.

Z koncesního řízení vzejde provozovatel haly na 15 let. Koncesionář bude městu hradit stálou výši platby za umožnění provozování haly a zajištění pořádání akcí v ní i variabilní výši platby procentuálně odvozené od dosažených tržeb a výnosů spojených s provozováním haly.