Komatsu potřebu bagr

Sakura bodovala v Grand Prix Architektů

Praha, 11. listopadu 2021 - Odborná porota XXVII. ročníku Grand Prix Architektů - Národní cena za architekturu 2021, udělila čestné uznání projektu Sakura v kategorii Šetrná stavba. Porota vyhodnotila Sakuru jako projekt velmi šetrný k životnímu prostředí. Pro rezidenční stavbu a developerskou skupinu Top Estates je to další významné ocenění.

Projekt SAKURA ze skupiny Top Estates Holding je mimořádný v českém i světovém měřítku především svým systémem visutých zahrad, kde je vysázeno až 32 000 kusů různých druhů květin, keřů a stromů. Díky schopnosti tepelné stabilizace, která bývá problémem dnešních měst, systému retenčních nádrží pro maximalizaci zužitkování dešťové vody, i umístěním dobíjecích stanic pro elektromobily, poskytuje svým obyvatelům jako první projekt v České republice tuto kombinaci ekologického bydlení. Odborný partner Czech Green Building Council (Česká rada pro šetrné budovy) udělením Čestného uznání ocenil projekt Sakura pro komplexní šetrný přístup k životnímu prostředí.

Sakura zaujme také místem, na kterém byl projekt postaven. Osobitá rezidence s 67 bytovými jednotkami včetně tří exkluzivních penthousů a tří patrových duplexů vyrostla v pražských Košířích na místě brownfieldu, vyhořelého a nefunkčního plaveckého bazénu. Architektem projektu Sakura je mezinárodní architektonické studio Jestico + Whiles, systém závlahy a skladbu zeleně připravili zahradní architekti z atelieru Flera.

O skupině Top Estates Group:

Skupina Top Estates Group se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě přes 7,5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů.

Partneři Top Estates Group v rámci Top Estates Holding realizovali projekty Barrandovská́ zahrada, Truhlárna, Milhouse, Sakura a Bleriot, aktuálně se blíží k dokončení výstavba projektu Barrandez-vous, na Slovensku připravuje rezidenční komplex Portum Towers. Mezi dosud nejúspěšnější projekty patří Sakura. Byla první́ rezidencí v Česku pracující́ s principem visutých zahrad a pro rok 2020 byla nominována mezi čtyři finalisty unikátních staveb světa kategorie Future Projects – Residential, v rámci světové architektonické soutěže WAN Awards. Projekt Truhlárna se stal vítězem v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu soutěže Best of Realty 2018 a prvenství v roce 2019 obhájil také projekt Barrandovská́ zahrada.

Více informací naleznete na

https://www.topestates.cz/