Cime 2 kvartál 2024

Rozjasněte svůj den s Barvou roku 2022 Blankytně modrou

Praha, 5. ledna 2022– Cílem značky Dulux je přinášet nové palety barev, které dokonale odpovídají přáním a potřebám spotřebitelů. Proto se již téměř 30 let potkávají rok co rok týmy odborníků na design a v Mezinárodním estetickém centru Dulux analyzují globální společenské, designové a spotřebitelské trendy. Výsledkem tohoto setkání je výběr Barvy roku, jež nejvíce zachycuje aktuální náladu. Letos byla zvolena Blankytně modrá (T0.10.70) – lehký, svěží odstín, který má vnést do našeho prostředí tolik potřebný závan čerstvého vzduchu.

Naše požadavky na obytné prostory se v posledních měsících zvýšily. Trávili jsme v nich 24 hodin denně, hledali zde mimo jiné klid na práci či prostor pro cvičení. To vše se stalo katalyzátorem nového přemýšlení o využití našich domovů i jejich designu a uspořádání. Jednoduše řečeno, v budoucnu budeme potřebovat variabilní prostory, které mohou plnit mnohem více funkcí. Po období uzavření zároveň toužíme po tom, abychom se mohli znovu naplno realizovat, kochat se přírodou, nasávat čerstvý vzduch a hledat nové přístupy. „Barvou roku 2022 byl vybrán odstín Blankytně modrá. Jde o lehkou, optimistickou barvu, jež v sobě skrývá závan svěžesti. Do interiéru vnáší nádech přírody a dokáže oživit každý obytný prostor. Je to též barva, která se hodí k řadě dalších odstínů od jemných neutrálních až po veselé světlé,“ vysvětluje Martin Brodský, Senior Brand Manager značky Dulux.

Aby bylo možné ukázat, jak Blankytně modrá (T0.10.70) funguje s dalšími odstíny, navrhlo Mezinárodní estetické centrum značky Dulux čtyři palety dekorativních barev, inspirované právě zmiňovanou měnící se rolí domácnosti. Tyto palety umožňují snadný výběr a kombinaci řady jemných neutrálních a veselých odstínů. Lze je použít k vymezení zón ve víceúčelových prostorech, vnést jejich pomocí do interiéru pocit přírody, vytvořit upokojující atmosféru i podpořit pocit jednoty.

Multifunkční prostor

Tato pestrobarevná paleta je ideální pro proměnu pracovního prostoru, který musí plnit několik rolí najednou. Povznášející tóny žluté, růžové a zelené dokonale fungují s barvou roku Blankytně modrou. Dokážou vymezit specifické zóny ve víceúčelovém prostoru nebo vytvořit vizuální spojení mezi jednotlivými místnostmi.

Prostor pro vitalitu a přírodu Světlé přírodní tóny mohou pomoci vnést do místnosti pozitivní účinky vnějšího světa. Celá paleta totiž hýří barvami inspirovanými přírodou – šalvějová a mechově zelená, břidlicová modř, zemská hnědá. Spolu s Blankytně modrou vytvářejí schéma, které odráží přirozenou venkovní paletu. Velmi dobře fungují jak v rurálních, tak i v moderních domácnostech.

Místo pro klid a pohodu Všichni potřebujeme místo, kam můžeme utéct, kde se můžeme cítit inspirováni a snít. Paleta barev se vzdušnou růžovou, červenou a oranžovou barvou pomůže proměnit na takový prostor jakékoli místo. Každému pokoji dodají teplo, měkkost a trochu půvabu. V kombinaci s Blankytně modrou pak mohou oživit i moderní a minimálně zařízený prostor.

Otevřený prostor pro nové nápady Vzdušné, neutrální tóny této palety v kombinaci se světlými odstíny dokážou maximálně využívat denní světlo a do prostoru přináší závan svěžesti. Vytvoří jednoduché a otevřené pozadí, které pojme jakoukoliv kombinaci nábytku nebo vybavení. Tato sestava barev bude dokonale fungovat jako pozadí k jednoduchým přírodním doplňkům, jako jsou ty ze dřeva, keramiky nebo lnu.

Barvu roku 2022 Blankytně modrou (T0.10.70) i další odstíny z letošních barevných palet vám připraví v míchacích centrech značky Dulux. Pro více informací se podívejte na webové stránky www.dulux.cz. Další inspiraci naleznete taky na facebookovém nebo instagramovém účtu DuluxCZ, nebo na YouTube kanálu Dulux CZ&SK.