husqvarna

Stavba obchvatu Karviné pokračuje od pondělí do neděle

Probíhající stavba „I/67 Karviná – obchvat“ pokračuje nejvyšším možným tempem. Pracovní skupiny po celé trase fungují od pondělí do neděle tak, aby byl dodržen termín dokončení už v příštím roce. Tento týden od 4. 10. do 10. 10. je v dodržovaném harmonogramu stavby naplánováno například čištění norných stěn, tvorba násypů, svahování, instalace geomříží, dláždění, sanace, vrtání pilot, uložení kanalizačního potrubí a do neděle dojde i na armování před následnou betonáží.

Množství souběžných činností odpovídá náročnosti celé stavby. Karvinský obchvat vedoucí přes řeku Olši vychází na cca 899 milionů Kč, bez pár metrů tříkilometrový úsek počítá s necelým kilometrem protihlukových stěn. Zajímavostí jsou i násypy o celkovém objemu přes půl milionu metrů krychlových materiálu. Po dokončení novostavby budou následovat další úpravy i na frekventovaném průtahu městem, místní obyvatelstvo i motoristická veřejnost se dočkají celkového zkvalitnění dopravní situace v Karviné.

Aktuální postup prací na obchvatu Karviné: https://youtu.be/n90_Ewl0Rfc.

Informační leták stavby: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/359/infoletak_s67-karvina-obchvat.pdf.

Více informací najdete také na našem Twitteru: https://twitter.com/RSD_Olomoucky, https://twitter.com/RSD_MSlezsky (kliknout nebo adresy zkopírovat do adresního řádku).