Komatsu potřebu bagr

Předpověď významných oprav na rok 2022

Už během závěru loňské stavební sezóny postupně probíhaly přípravy na další rok oprav. S ohledem na objektivní diagnostiky a potřeby dálniční i silniční sítě bylo vybráno několik projektů určených k realizaci v roce 2022. Aktuálně plánujeme nejméně šest významných akcí
na severu Olomouckého kraje, další čtyři projekty se rýsují ve středu regionu a dvě chystané opravy doplní dříve zahájené práce na jihu krajského území.

Právě Prostějovsko příští rok čeká největší oprava Správy Olomouc, kompletní rekonstrukce hanácké dálniční estakády vyjde zhruba na 350 milionů Kč bez DPH, další větší investiční akce provozního úseku nastane na dálnici D35 u Loštic prostřednictvím opravy mostů přes Třebůvku
za předpokládaných 58,3 milionu Kč bez DPH. Mezi rozsáhlejší plánované záměry letošní sezóny patří i loni odložená oprava mostu silnice I/46 ve Šternberku (odhad 46,7 mil. Kč bez DPH).

Konkrétní místa oprav jsou znázorněna v přiložené mapě, kde jsou k vidění probíhající akce (zeleně) a připravované projekty (oranžově) – u řady z nich jsme pokročili do předrealizační fáze schvalování, respektive veřejné soutěže. Podrobnosti k opravám nabízí Mapová aplikace na oficiálním webu https://www.rsd.cz/wps/portal/, novinky či upřesnění budou zveřejněny včas také na twitterovém účtu ŘSD ČR https://twitter.com/RSD_Olomoucky.