Komatsu potřebu bagr

Rekonstrukce D35 u Lipníka zná nejnižší cenovou nabídku

Ve veřejné zakázce na rekonstrukci D35 u Lipníka nad Bečvou, jejímž zadavatelem je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), podal Metrostav Infrastructure nabídku s nejnižší cenou. Vyplývá to z dokumentu, který byl zveřejněn na specializovaném webu, kde Metrostav Infrastructure (MI) identifikoval svoji nabídku pod pořadovým číslem 5.

Lhůta pro podání nabídek na zakázku s oficiálním názvem „D35 Rekonstrukce CB vozovky km 288,7 - 292,8 vpravo“ byla stanovena do 22. července 2021, 9:00 hodin. Ve stejný den odpoledne byl zveřejněn i přehled základních údajů z nabídek. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí: 260 000 000 Kč bez DPH a Metrostav Infrastructure dokáže s nabídkou ve výši 188 405 741,23 Kč uspořit státnímu investorovi ŘSD více než 71 mil. Kč. Kromě nejnižší ceny podal Metrostav Infrastructure nabídku i s nejkratší dobou uvedení stavby do provozu v délce 10 týdnů. Na trvání prací se MI shoduje s dalšími dvěma uchazeči a uvedený termín je o 6 týdnů kratší než zadavatelem stanovená maximální celková doba pro uvedení stavby do provozu.

Předmětem zakázky je zejména výměna cementobetonového krytu dálnice. „Náš tým během pouze posledních 5 let realizoval více než 30 kilometrů tohoto typu rekonstrukcí a aktuálně je úspěšně provádíme i v rámci modernizací dálnice D1. Věřím, že jsme tak vybaveni těmi nejlepšími referencemi.“ říká Ing. Zdeněk Ludvík, místopředseda představenstva a výrobní náměstek Metrostav Infrastructure.

V současné době probíhá vyhodnocování nabídek na straně investora ŘSD. Podpis smlouvy s vítězem veřejné zakázky je možné provést v řádu týdnů tak, aby stavba mohla být zahájena ještě v tomto roce.