Cime 3 kvartal 2024

Prologis míří s novým parkem Prologis Park Prague D1 Ostředek vysoko

Co pro nás znamená nový logistický park? Znamená nové příležitosti, nová partnerství a lepší dosah! Proto je pro nás vztyčení prvního pilíře zcela nového Prologis Park Prague D1 Ostředek zvlášť významnou událostí. Předznamenává totiž, že zde vyrůstá první distribuční centrum.

Budova 1 je částečně předpronajata společnosti Zeppelin CZ. Ta je dealerem stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar, ke kterým poskytuje i servis a dodávky náhradních dílů. Nyní bude Zeppelin CZ těžit ze strategického umístění parku na dálnici D1 spojující dvě největší města České republiky, Prahu a Brno.

4 123 metrů čtverečních prvotřídních logistických prostor navržených na míru potřebám společnosti Zeppelin CZ bude tvořit zhruba polovinu prvního ze tří plánovaných distribučních center v parku u Ostředku s celkovou plochou 8 880 metrů čtverečních. Pozemky pro budovy 2 a 3 s plánovanými plochami 21 000, respektive 13 000 metrů čtverečních jsou připraveny pro okamžité zahájení výstavby.

Kromě skvěle situované lokality, ze které se za pouhých třicet minut jízdy lze dostat do hlavního města, můžeme zákazníkům Prologis Park Prague D1 Ostředek s radostí dopřát naše nejvyšší standardy udržitelného developmentu. Všechny budovy v parku budou vybaveny LED osvětlením a disponovat možností solárního ohřevu vody v kancelářských prostorách. Mezi další udržitelná řešení budou patřit inteligentní měřicí systémy dodávané standardně do všech nemovitostí Prologis umožňující efektivnější využití energií a dále pak silnější izolace stěn a střech. Po dokončení projde nová budova společnosti Zeppelin CZ jako všechny nově postavené projekty Prologis akreditací podle metodiky BREEAM.

„Zahájení výstavby v Prologis Park Prague D1 Ostředek je pro celý náš tým výjimečným okamžikem,“ řekla Anna Jůzová, manažerka pro pronájem a zákaznickou zkušenost společnosti Prologis. „V novém developmentu, jehož první polovinu si pronajímá Zeppelin CZ a jehož druhá část je bezprostředně dostupná pro zájemce o nové prostory, poskytneme logistické zázemí na míru, které bude ideálně situováno pro přístup na hlavní české i mezinárodní trhy. Nemůžeme se dočkat, až přivítáme tým Zeppelin CZ v jeho nových prostorách. Po nastěhování mu k dispozici budou naši odborníci na zákaznickou zkušenost, kteří se budou starat o jeho spokojenost.“

„Nové prostory v Prologis Park Prague D1 Ostředek nám umožní společně s online objednávkou zrychlit celý proces dodávky náhradních dílů klientům v České republice na Slovensku i v Rakousku,“ řekl Stanislav Chládek, generální ředitel společnosti Zeppelin CZ. „Jsme nadšeni, že můžeme být prvním zákazníkem v tomto zbrusu novém parku, který se bezpochyby nachází na jednom z nejžádanějších míst české logistické mapy.“

Díky úzké spolupráci se zákazníky dokáže Prologis zajistit, že budova svým uživatelům přináší reálné a hmatatelné výhody. Spolu s důrazem na udržitelnost a kvalitu života zaměstnanců prostřednictvím iniciativy PARKlife se náš přístup k zákazníkům zaměřuje na poskytování služeb přesahujících čtyři stěny a střechu logistické budovy.

novém parku Prologis Park Prague D1 Ostředek byly již vztyčeny nosné pilíře a společnost Zeppelin CZ tak může sledovat, jak její nové distribuční centrum postupně získává svoji finální podobu. Těšíme se na to, až se z Ostředku stane nová prosperující komunita, kde podnikání našich zákazníků vzkvétá. Ať už jde o navazování nových partnerství, pokládání základů ve zcela nové lokalitě nebo o rozvoj stávajících vztahů a prostor, spokojenost je… Made in Prologis.

O SPOLEČNOSTI PROLOGIS Prologis, Inc. je globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, který se zaměřuje na trhy s vysokým růstem a vysokými překážkami vstupu. K 30. září 2021 společnost vlastnila (ať již samostatně nebo formou společných investičních podniků) nemovitosti a developerské projekty o celkové očekávané rozloze přibližně 92 milionů metrů čtverečních (994 milionů stop čterečních) v 19 zemích. Prologis pronajímá moderní distribuční prostory pestré škále přibližně 5 500 zákazníků ze dvou hlavních oblastí: business-to-business a retailového/online fulfillmentu.

O SPOLEČNOSTI ZEPPELIN CZ s.r.o.
Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice s ročním obratem čtyř miliard korun. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá také půjčováním strojů a zařízení – Půjčovna strojů Zeppelin CZ má pobočky na čtrnácti místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje Zeppelin CZ zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

O KONCERNU ZEPPELIN GmbH
Koncern Zeppelin nabízí řešení ve stavebnictví, v oblasti pohonných a energetických systémů, v inženýrské činnosti a investiční výstavbě a působí ve více než 220 pobočkách ve 38 zemích. Téměř 10 000 zaměstnanců koncernu pracuje v holdingu v šesti strategických obchodních jednotkách: Stavební stroje Central Europe, Stavební stroje Nordics, Stavební stroje Eurasia (prodej a servis stavebních, důlních a zemědělských strojů), Půjčovna strojů (pronájmy a projektová řešení pro stavebnictví a průmysl), Energetické systémy (pohonné a energetické systémy), Průmyslové systémy (inženýrská činnost a investiční výstavba) a Zeppelin Digit (IT a digitalizace). V roce 2018 hospodařil koncern s obratem 3,3 miliardy eur. Společnost Zeppelin GmbH je holdingem se sídlem ve Friedrichshafenu a centrálou v Garchingu u Mnichova. Koncern Zeppelin je nadační společností. Jeho kořeny sahají k založení nadace Zeppelin hrabětem Ferdinandem von Zeppelin v roce 1908. Nadace Zeppelin dnes spravuje i výrobce vzducholodí, společnost Luftschiffbau Zeppelin GmbH.

Více informací na www.zeppelin.com