Cime 2 kvartál 2024

GLP a Alza.cz.cz otevřely v Praze Chrášťanech moderní logistické centrum

PRAHA, 18. října 2021 – Společnost GLP, developer logistických budov a skladů, a internetový obchod Alza.cz.cz otevřely pro veřejnost jeden z nejmodernějších logistických parků v ČR. Areál bude společnost Alza.cz využívat jako distribuční centrum, showroom a výdejní místo pro zákazníky.

GLP Park Praha Chrášťany umožní společnosti Alza.cz nabídnout zákazníkům širší portfolio zboží v kombinaci s rychlým dodáním. Parková úprava centra propojuje areál s okolím a dává návštěvníkům možnost relaxace přímo na místě. Společnost GLP nyní dokončila prvních 25 000 m² z celkových 40 000 m², které budou k dispozici ke konci prvního čtvrtletí 2022.

Logistický areál nejvyššítřídy A postavený podle požadavků společnosti Alza.cz disponuje řadou inovací a nadstandardních prvků: podlahové plochy mají zvýšenou nosnost, jsou připraveny na instalaci dvoupodlažního mezaninu, do prostor lze umístit sofistikované pásové dopravníky, automatické zakladače a vozíky. Součástí parku je showroom pro prezentaci zboží o velikosti 1500 m² a tzv. Alza-drive, který umožňuje zákazníkům vyzvednout si zboží přímo do svých automobilů.

Areál se nachází v katastru obce Chrášťany v blízkosti obchodní zóny Praha Zličín. Je přímo napojen na Pražský okruh a dálnici D5 spojující Prahu s Německem.

Propojení moderní logistiky s přírodou

Logistické centrum je vybudováno v duchu standardů ESG, tedy jako šetrné k okolí a životnímu prostředí. Vytváří příjemné prostředí pro návštěvníky i zaměstnance při zachování všech hygienických a bezpečnostních standardů.

„Vnější parková úprava je volně přístupná veřejnosti, zahrnuje i takzvanou food truck zónu s možností rychlého občerstvení, discgolfové hřiště a venkovní prostor pro odpočinek,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Budovy jsou postaveny v nízkoenergetickém standardu a vybaveny technologiemi pro efektivní řízení provozu, energií, vody a klimatizace.

„Dešťová voda se využívá jako užitková, pracovní plochy jsou osvětleny LED osvětlením. K dispozici je systém dálkového inteligentního měření a sběru dat, například sledování spotřeby tepla a frekvence otevírání nakládacích bran.  Střechy jsou připraveny pro osazení fotovoltaickými panely, k dispozici je příprava pro automobilovéelektro nabíječky,“ dodává Jan Palek.

Obec Chrášťany získala potřebný obchvat

Nový logistický park vznikl i díky velmi dobré spolupráci s obcí Chrášťany. Společnost GLP celou výstavbu s obcí koordinovala a podílela se i na odkupu pozemků pro obchvat obce, který bylo potřeba vybudovat ještě před vznikem areálu. Pro společnost GLP je totiž důležité budovat dlouhodobé vztahy s obcemi v místech, kde realizuje své projekty.

„Chceme, aby se obce na našich vizích podílely. Investujeme proto také do infrastrukturních projektů, které jsou pro obce důležité, například do rozšíření a zkvalitnění vodovodních sítí, čistíren odpadních vod, do budování parků a stezek,“ uzavírá Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

O společnosti GLP (www.glp.com)

Společnost GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem, který působí v oblasti logistiky, výstavby nemovitostí a infrastruktury, financí a souvisejících technologií. Kombinované investiční a provozní zkušenosti společnosti umožňují vytvářet hodnotu pro zákazníky a investory. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Globálně spravuje aktiva v hodnotě 120 miliard USD.

Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než 4 miliony metrů čtverečních. 98 % této plochy je pronajato zákazníkům z řad nejúspěšnějších globálních firem, jakými jsou například Amazon, DHL a XPO Logistics. Společnost GLP Europe navíc disponuje prvotřídním portfoliem pozemků, které umožňuje výstavbu dalších 4 milionů metrů čtverečních.

Zasazujeme se o dodržování široké škály environmentálních, sociálních a správních závazků (ESG), které podporují naše podnikání, chrání zájmy našich akcionářů a investorů, podporují naše zaměstnance a zákazníky a posilují místní komunity. Více informací o evropských aktivitách společnosti GLP naleznete na www.glp.com/eu.