Mercedes

PlanRadar se podílí na stavbě nejvyšší kancelářské budovy v Evropě

Developerská společnost HB Reavis, která působí i v České republice, se v Polsku spojila s aplikací PlanRadar. Využívá ji při výstavbě projektu Varso Place ve Varšavě, ze kterého se po dokončení stane nejvyšší kancelářská budova v Evropě.

Aplikace PlanRadar jednak stavbařům ulehčí při každodenních činnostech, jako jsou správa architektonických plánů či tvorba reportů, jednak díky ní získá HB Reavis podporu při technickém převzetí jednotlivých etap výstavby a následně bude nástroj také moci využít při dokumentaci poruch a řízení servisního procesu. Zároveň dlouhodobě PlanRadar využijí i týmy, které odpovídají za upravení kancelářských i dalších prostor na míru konkrétním zákazníkům.

K používání tohoto nástroje se kromě developera HB Reavis přidalo i více než 100 subdodavatelů.

„Varso Place ve Varšavě je naším vlajkovým projektem a zároveň architektonickou výzvou nevídaného rozsahu. Chceme budoucím nájemníkům poskytnout co nejvyšší komfort ve využití prostoru, proto se musíme věnovat každému, a to i nejmenšímu detailu. Věříme, že spolupráce a používání digitálních nástrojů jako PlanRadar nás v tomto procese významně podpoří a pomůže nám dosáhnout cíle,“ vysvětluje Pawel Myszak, zástupce projektového manažera.

Kancelářský komplex Varso Place se skládá ze tří budov, ve kterých budou kanceláře, hotel, inovační centrum, restaurace, kavárna a servisní prostory. Jedním z objektů je Varso Tower, 310 metrů vysoká budova, ve které je naplánováno víc než 70 tisíc metrů čtverečních na moderní administrativní pracoviště. V nejvyšších poschodích této budovy návštěvníci naleznou restauraci a dvě vyhlídkové terasy. Dokončení výstavby se plánuje na rok 2022.

„Varso Place patří bezpochyby k nejočekávanějším developerským projektům, které se v současností objevují na varšavském trhu s administrativními prostory. Je nám velkou ctí, že se jako tvůrci aplikace podporující proces výstavby můžeme aktivně podílet na této investici. Jsme přesvědčeni, že naše aplikace skutečně společnosti HB Reavis pomůže a urychlí vykonanou práci. Pro nás jde též o zajímavou zkušenost, která znovu potvrzuje, že realitní průmysl je otevřen digitalizaci a potřebuje řešení, jaká nabízíme i my,“ dodává Bartek Pietruszewski, country manager PlanRadaru v Polsku.

podporující proces výstavby můžeme aktivně podílet na této investici. Jsme přesvědčeni, že naše aplikace skutečně společnosti HB Reavis pomůže a urychlí vykonanou práci. Pro nás jde též o zajímavou zkušenost, která znovu potvrzuje, že realitní průmysl je otevřen digitalizaci a potřebuje řešení, jaká nabízíme i my,“ dodává Bartek Pietruszewski, country manager PlanRadaru v Polsku.

O společnosti PlanRadar 

PlanRadar je softwarové řešení webových služeb nezávislé na platformě (SaaS) určené pro stavební a realitní profesionály. Používá se pro stavební dokumentaci a komunikaci, řízení závad a úkolů, certifikaci, údržbu, předání projektů atd. Prostřednictvím webové aplikace (pro všechny prohlížeče) a aplikací pro všechny smartphony a tablety (iOS, Android a Windows) je možné zaznamenávat, dokumentovat, komunikovat a sledovat jakýkoli druh informací prostřednictvím digitálních stavebních plánů nebo BIM modelu. Digitalizace pracovního postupu zlepšuje spolupráci mezi zúčastněnými stranami projektu, snižuje chybovost, šetří čas všem účastníkům stavebního procesu a zvyšuje efektivitu bez nutnosti školení. Společnost PlanRadar se sídlem ve Vídni byla založena v roce 2013 a v současné době má více než 10 000 klientů ve 46 různých zemích. Více o společnosti na planradar.com/cz