Cime 3 kvartal 2024

Originální bytové areály se bez společnosti Hörmann neobejdou

Středokluky, 4.11.2021

Přední evropský producent dveří, vrat a pohonů má nejširší škálu klientů – od soukromníků, až po velké logistické společnosti. Významnou skupinu ale tvoří také developeři, kteří staví moderní a architektonicky zajímavé rezidenční areály.

Jednou z nejvýznamnějších zakázek tohoto druhu je obytný soubor VilaPark Tabulový Vrch v Olomouci.

Elegance ve spojení s přírodou

Jedná se nízké třípodlažní viladomy situované na západní okraj hanácké metropole. Projekt zachovává přírodní ráz lokality, do které jsou zasazeny netypické a elegantní budovy. Developer proto od svých dodavatelů vyžaduje prvotřídní kvalitu a schopnost operativně řešit i změny na základě přání architektů a budoucích majitelů.

Společnost Hörmann dodává na Tabulový Vrch bytové vchodové dveře s bezpečnostní třídou RC2 a RC3 a všechny interiérové dveře do bytových jednotek. Realizace stavby probíhá v několika etapách od roku 2018, v současnosti se dokončuje čtvrtá a v plánu je celkem devět. Hörmann spolupracuje s developerem od začátku projektu a objem zakázky pro jednu etapu se pohybuje kolem 4 milionů korun.

Továrna, která se mění na byty

Další zajímavý projekt, kde je Hörmann významným dodavatelem, se nachází v Praze. Jedná se o bytový areál PARVI Cibulka developerské společnosti YIT.

Originální objekt vzniká v prostorách bývalé továrny   Meopta v pražských Košířích, nedaleko známého přírodního parku Cibulka. Industriální areál se postupně mění ve 150 bytů loftového typu, přičemž zůstává zachován ojedinělý charakter budovy.

Hörmann je v tomto případě dodavatelem více než    150 kusů vstupních dřevěných dveří bezpečnostní třídy RC3 s dalšími nutnými technologickými specifikacemi. Hodnota zakázky činí 5,85 milionů korun.

Více informací o celém sortimentu společnosti Hörmann najdete na www.hormann.cz nebo v podnikové vzorkovně ve Středoklukách u Prahy.

O společnosti

Rodinný podnik Hörmann je předním světovým výrobcem dveří a vrat. Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala více než 15 milionů vrat. Dnes pro ni pracuje přes 6000 zaměstnanců ve 27 výrobních závodech v Evropě, Severní Americe a Asii, které produkují vysoce kvalitní vrata, dveře, zárubně a pohony pro soukromý i průmyslový sektor. V České republice působí od roku 1997 a v roce 2019 dosáhla na tuzemském trhu rekordních prodejů v objemu 770 mil. Kč. V uvedeném roce prodala společnost v ČR více než 10 000 sekčních vrat k rodinným domům, cca 3 000 kusů průmyslových vrat a 5 000 dřevěných interiérových dveří.