husqvarna

Obermeyer Helika se podílí na rekonstrukci polikliniky Lanškroun

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika zahájila práci na projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí pro přestavbu polikliniky Lanškroun. Rekonstrukce by měla začít v příštím roce a cílem je vytvořit moderní budovu, která bude splňovat veškeré hygienické i technické nároky na zdravotnické zařízení 21. století.

 

Společnost Obermeyer Helika v tomto roce začala s přípravou projektové dokumentace, na jejímž základě se bude v příštím roce realizovat samotná přestavba. Rekonstrukce objektu bude probíhat ve dvou etapách a za provozu ordinací. První etapa počítá s výstavbou poloviny objektu včetně schodiště a výtahu. Výstavba bude probíhat za provozu v původní části budovy se starým schodištěm. Poté je naplánován přesun provozů do nové části a její zprovoznění. Následující etapa zahrnuje demolici druhé části objektu a postupnou výstavbu nové poloviny polikliniky včetně propojení obou částí budovy. Finální stavba se blíží tvaru původního objektu, který pochází z konce 19. století, včetně nově tvarovaných sedlových střech. Rekonstrukce je plánovaná do konce března 2020.

 

„Při práci na projektové dokumentaci pro polikliniku Lanškroun můžeme čerpat z našich bohatých zkušeností z oblasti zdravotnictví, které do této doby čítají téměř tři desítky projektů v České republice i v zahraničí,“ uvádí Jiří Fousek, generální ředitel společnosti Obermeyer Helika, a dodává, „dlouhodobě například spolupracujeme na rekonstrukci dětského oddělení Fakultní nemocnice Motol v Praze, vytvořili jsme návrh nového traumatologického centra Fakultní nemocnice na pražských Vinohradech, podíleli jsme se na výstavbě Protonového centra v Praze a mnohých dalších.“