Komatsu potřebu bagr

Futuristická stavba uprostřed borového háje slouží jako centrum kreativní tvorby

Aix-en-Provence, Francie, 22. června, 2022 – francouzské Město Aix-en-Provence na Azurovém pobřeží přiláká ročně tisíce turistů. Město nenavštěvují ale jen kvůli luxusním butikům a stylovým kavárnám typickými pro francouzskou riviéru, jedná se i o středisko umění. Čtvrtinu populace navíc tvoří studenti. Vzniká zde tak mnoho zajímavých technologických projektů a inovací. Před několika lety na jeho okraji vyrostl thecamp, evropský kampus vytvářející ekosystém kreativních tvůrců od designerů, digitálních a multimediálních umělců, programátorů, po podnikatele a ředitele společností. Skla do projektu dodala společnost Guardian Glass.

The camp se rozkládá na ploše 33 500 metrů čtverečních, a kromě výzkumných prostor, kanceláří a experimentálních laboratoří ho tvoří také 150 ubytovacích jednotek, restaurace, bar a amfiteátr. Celý komplex stojí na okraji města Aix-en-Provence v malebné krajině plné borovicových lesů. Umístění „thecampu" i architektonické řešení jeho rozlehlé plochy vychází z pomyslného trojúhelníku tvořeného třemi hlavními identifikačními znaky lokality: lesem na severu, horou Sainte Victoire na východě a skalnatým vrcholem na západě.

Kampus je složený z oddělených skleněných inkubátorů, které zakrývá velká střešní konstrukce. Na inkubátory bylo použito pokovené sklo s třemi vrstvami povlaku Guardian SunGuard® eXtra Selective, které nabízí ideální poměr mezi světelnou propustností světla a solárním faktorem a vynikající tepelné vlastnosti. Přirozené denní světlo je využito na maximum a odráží optimální množství slunečního tepla od skla, což přispívá k udržení příjemného pocitu uvnitř.

Pro salónek a amfiteátr bylo použito sklo Guardian SunGuard SuperNeutral™, neutrální, průhledné sklo s nízkou odrazivostí, jednotnou barvou, vysokou solární ochranou i propustností světla.

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/

Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, v americkém státě Michigan. Se závody v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii společnost zaměstnává přes 15 000 lidí. Vyrábí vysoce funkční plavená, povlakovaná a zpracovaná skla pro použití v oblasti architektury, rezidenčního bydlení, interiérů, přepravy a technického využití. Rovněž dodávají vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové díly pro automobilový průmysl. Vize společnosti Guardian je být preferovaným partnerem našich zákazníků, dodavatelů, zaměstnanců a komunit na základě vzájemného prospěchu. To vede k soustavné snaze zlepšovat životy lidí prostřednictvím produktů a služeb s šetrným využitím zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.