husqvarna

Developerská společnost Domoplan expanduje do Chorvatska a Srbska. K horským apartmánům přibudou přímořské resorty a rezidenční byty v Bělehradu.

Brno, 2. listopadu 2021 - Brněnská investiční a developerská společnost Domoplan rozšiřuje své portfolio i působnost. Kromě bytových domů a horských apartmánů v České republice nově začne s výstavbou holiday resortů v přímořských letoviscích na chorvatských ostrovech Hvar a Pag. Současně plánuje realizace rezidenčních projektů v srbské metropoli Bělehradu. Kromě zahraničí rozšiřuje také svou působnost v ČR. Nově vstupuje do Středočeského kraje, kde zahajuje výstavbu rezidenčního projektu v hodnotě 2,2 miliardy.

Společnost Domoplan působí na českém trhu více jak deset let. Z původně lokální firmy, která se zaměřovala na Brno rozšiřovala své aktivity od rezidenčních objektů k výstavbě horských apartmánů v Jeseníkách. V současnosti má Domoplan rozestavěných 5 velkých projektů po celé republice, které nabídnou přes 700 bytových jednotek v celkové hodnotě přesahující 4 miliardy korun.

Na základě zkušeností z realitního trhu i vývojem na trhu s holiday resorty, se společnost rozhodla v rámci svých nových akvizic vrhnout do zahraničí. Cílovými destinacemi je Srbsko a Chorvatsko. Realitní trh v těchto jihoevropských zemích zažívá nebývalý růst, což byl jeden z důvodů, proč se Domoplan rozhodl investovat právě sem. “Už dlouhou dobu jsme uvažovali nad rozšířením našeho portfolia o nové akvizice v zahraničí. Věříme, že naše projekty kladoucí důraz na kvalitu architektury a použitých materiálů i respekt k charakteru okolí mohou v těchto zemích uspět a rozvíjet dobré jméno českého developmentu i v zahraničí,” říká Tomáš Vavřík.

V Chorvatsku chce Domoplan postavit několik přímořských holiday resortů na ostrovech Hvar a Pag. Ty by měly nabídnout desítky prémiových apartmánů pro českou i zahraniční klientelu, spolu s kempy a hotelovým komplexem. Tak jako v případě horských aparthotelů v české republice i zde plánuje Domoplan skrze svoji společnost MyResorts nabízet kompletní správu a zařízení pronájmu apartmánů pro vlastníky jednotek.

Vedle Čechy vyhledáváných holiday resortů poputují investice Domoplanu také na výstavbu rezidenčních projektů v hlavním městě Srbska, Bělehradu. Nové projekty by měly vyrůst především v hlavním městě Bělehradě, kde se chystá stavba několika rezidenčních domů. “Věříme, že projekty v Chorvatsku a Srbsku se podaří bez problémů zrealizovat a my tak budeme moci dále rozvíjet naše aktivity i do dalších evropských zemí,” zakončuje Tomáš Vavřík.

Nedávno také Domoplan začal se stavbou svého dosud největšího projektu ve městě Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Pár kilometrů od Prahy tak vyroste nová čtvrť rezidenčních bytových domů inspirovaná severským stylem bydlení, která nabídne 321 bytů různých dispozic. Poznávacím znamením rezidence Na Mariánské cestě je inspirace skandinávským životním stylem s důrazem na architektonické provedení, komunitní život a ekologii. Součástí projektu bude i mateřská školka, sauny, sportovní hřiště, workout zóna, grillpointy a komunitní zahrada. Dokončení 1. etapy je naplánované na druhou polovinu 2024, celková hodnota projektu přesáhne dvě miliardy korun. Více informací naleznou zájemci na webu rezidence.

O SPOLEČNOSTI DOMOPLAN

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních komplexů, včetně holiday resortů v horských oblastech České republiky. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. V roce 2017 pak společnost jako jeden z prvních českých developerů začala systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019.

V současné době patří DOMOPLAN díky nedávným akvizicím mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví rezidence Hvězdová a Pekárenský dvůr, v přípravě jsou další rezidenční projekty Starý pivovar (v lokalitě Královo Pole), Příční (v lokalitě Zábrdovice) a Žižkova (v lokalitě Veveří). Vedle toho buduje dva horské resorty v Jeseníkách, každý s 60 apartmány a chystá další projekt aparthotelu ve Skiresortu Bukovka v Orlických horách.