Komatsu potřebu bagr

CONTERA postaví nový logistický park v Žiari nad Hronom

Developerská společnost CONTERA vybuduje nový logistický park v Žiari nad Hronom ve středním Slovensku. Hlavním nájemcem bude velkoobchod s elektronikou FAST PLUS. Na pozemku v bezprostřední blízkosti dálnice R1 se začne stavět v třetím kvartálu letošního roku a postupně zde vznikne 300 nových pracovních míst.

Pozemek pro budoucí CONTERA Park Žiar nad Hronom má celkovou rozlohu 99 000 m2. Společnost FAST PLUS, která sídlí v domovském parku CONTERY v Bratislavě, zde využije v první fázi logistickou halu o rozloze 25 000 m2 s možností expanze o dalších 15 000 m2. Předpoklad začátku stavebních prací je v 3Q/2022 a předpoklad dokončení v 3Q/2023.

„Hlavní předností budoucího CONTERA Parku Žiar nad Hronom je poloha prakticky hned vedle dálnice R1 do Banské Bystrice (40km), s čímž souvisí výborná dopravní dostupnost. Předpokládáme zde zvýšenou poptávku od koncových a 3PL uživatelů,“ říká Svetozár Rohoň, Country Manager CONTERA SK.

Podobně jako u většiny ostatních staveb bude CONTERA i zde usilovat o prestižní certifikaci BREEAM Excellent. Na hale se budou realizovat tzv. zelené fasády, na střechách developer plánuje instalaci fotovoltaických panelů pro výrobu části vlastní spotřeby.

Momentálně máme centrum logistiky v Bratislavě, což nám už z pohledu polohy, expedice, příjmu zboží a také skladových kapacit přestalo vyhovovat. Potřebovali jsme zmodernizovat a zefektivnit procesy a zároveň i zvětšit prostor. Při té příležitosti jsme se rozhodli najít pro nový centrální sklad výhodnější umístění. Okolí Žiaru nad Hronom a Zvolenu považuji za logistický střed Slovenska a jelikož centrální logistika by měla být v centru území, je Žiar nad Hronom ideální lokalita. V nových prostorách budeme mít skladovací galerii, dopravníky a další dnes už nevyhnutelné technologické vymoženosti moderního logistického centra,“  doplňuje Peter Benický, CEO FAST PLUS, a. s.

V Žiari nad Hronom stejně jako ve všech ostatních parcích na Slovensku se CONTERA zavázala nakupovat už jen zelenou energii, tedy energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Součástí areálu v Žiaru nad Hronom budou také odpočinkové zóny, nabíječky na elektromobily, studna na pitnou vodu nebo systémy opětovného využití vody dešťové.

O CONTEŘE:

Společnost CONTERA založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (built-to-suit). Specializuje se na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 519 000 m2 a plánovaných 201 000 m2 průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila CONTERA společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG. Ve stejném roce CONTERA vstoupila na slovenský trh.