Komatsu potřebu bagr

Accolade chce na okraji Kojetína vybudovat průmyslový park

 

Kojetín (Přerovsko) 4. září (ČTK) - Několik stovek lidí by mělo pracovat v průmyslovém parku, který na okraji Kojetína na Přerovsku plánuje česká investiční skupina Accolade. Pokud získá potřebná povolení, chce postavit v Kojetíně v letech 2021 až 2022 tři výrobní a skladovací haly. Hodnota plánované investice nebyla zveřejněna. ČTK dnes informaci získala z databáze posuzování vlivu projektů za životní prostředí EIA.

"Areál bude určen pro příjem, skladování a redistribuce zboží do maloobchodní sítě v ČR a pro lehkou výrobu podle požadavků jednotlivých nájemců haly," stojí v oznámení společnosti Accolade, jejíž vedení předpokládá, že v průmyslovém parku bude provoz zaměřený na montáž plastových součástí pro automobilový průmysl.

Autoři projektu průmyslového parku v Kojetíně počítají se zastavěnou plochou bezmála 65.000 metrů čtverečních. V areálu by mohlo pracovat až 570 zaměstnanců. Kojetín patří k městům s vyšší nezaměstnaností. Na konci července tam činil podíl nezaměstnaných 3,9 procenta, zatímco krajský průměr byl 2,6 procenta.

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a e-commerce. V České republice, Polsku a Německu dosud uskutečnila 26 velkých průmyslových projektů.

V Olomouckém kraji loni skupina Accolade spolu s s otevřeným podílovým fondem Conseq Realitní koupila část průmyslového parku s tovární halou v Uničově na Olomoucku, ve které dříve vyráběla kompresory společnost Ingersoll Rand. Noví majitelé plánují na přilehlých pozemích postavit druhou budovu. Skupina Accolade spravuje také průmyslový areál v Olomouci-Řepčíně.